10.02.2021 Rozmowa online inaugurująca cykl webinarów

Jak rozpoznawać, jak reagować? Wpływ radykalnych treści i dezinformacji w internecie na młodzież – to cykl bezpłatnych trzech webinarów w nadchodzących miesiącach. Partnerami projektu są: Głos Nauczycielski, Instytut Bezpieczeństwa Społecznego, Fundacja Orange oraz Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka.

Skąd taki pomysł? Obserwujemy w ostatnich miesiącach, że pandemia przyczynia się do radykalizacji postaw oraz ulegania dezinformacjom i zmanipulowanym treściom. Szczególnie narażone na te zjawiska są dzieci i młodzież. Nasza inicjatywa chce pokazać nauczycielkom i nauczycielom te zagrożenia: jak je rozpoznawać, jak reagować i gdzie szukać rozwiązań.

Kalendarz webinarów:

• 10 lutego, g. 17:00 – rozmowa online inaugurująca projekt. Transmisja na fb – https://fb.me/e/1Tqce4mnv
  • 24 marca, g. 17:00 – Jak pandemia sprzyja radykalizacji młodzieży? Radykalizacja zachowań i poglądów – jak rozpoznawać, jak reagować?
  • 14 kwietnia, g. 17:00 – Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie, nowe zjawiska i trendy – patotreści, na co należy zwrócić uwagę.
  • 12 maja, g. 17:00 – Dlaczego tak łatwo dezinformować w pandemii? Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne.

Szczegóły dotyczące rejestracji na webinaria są na fb.com/FundacjaMISO