14.04.2021 Webinar: Patotreści. Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie

14 kwietnia, o godz. 17.00 zapraszamy na drugi webinar pt.„Zagrożenia dla dzieci i młodzieży w internecie. Nowe zjawiska i trendy – patotreści, na co należy zwrócić uwagę?”

Link do wydarzenia na Fb: https://fb.me/e/d8d3x6ZUu

Partnerzy merytoryczni: Głos Nauczycielski, Fundacja Orange, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę

ℹ  Webinar będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Wystarczy wejść w podany link i wpisać jedynie swoje imię oraz miejscowość, to własnie pod tym linkiem będzie transmisja:
https://app.livewebinar.com/534-768-141
Historycznie pierwszym dostrzeżonym w sieci zagrożeniem dla dzieci były szkodliwe treści, czyli takie, które mogą wywoływać negatywne emocje u młodych odbiorców i negatywnie wpływać na ich zachowania i rozwój. Problem ten w dalszym ciągu pozostaje jednym z większych zagrożeń dla młodszych internautów i ewoluuje wraz z rozwojem sieci. Tym bardziej, że z roku na rok obniża się średni wiek, w którym dzieci dostają do ręki urządzenia ekranowe i zwiększa się, szczególnie w czasie pandemii, ilość czasu, którą codziennie spędzają online. Obok materiałów pornograficznych i treści prezentujących przemoc, dużym wyzwaniem w kontekście bezpieczeństwa są aktualnie treści, które zachęcają dzieci do podejmowania ryzykownych zachowań, jak popularne challange (wyzwania), czy promują niezgodne z normami społecznymi postawy, jak patotreści. Podczas webinarium przyjrzymy się rozmaitym formom szkodliwych treści w sieci – zarówno tradycyjnym jak i nowym zjawiskom. Przyjrzymy się bliżej m.in. działalności tzw. patonadawców – zastanowimy się nad genezą i fenomenem ich popularności. Uczestnicy dowiedzą się jak chronić dzieci przed negatywnym wpływem nieodpowiednich treści online.
👤Prowadzenie: Krzysztof Kosiński, koordynator programu MegaMisja w Fundacji Orange, którego celem jes t przygotowanie najmłodszych internautów do świadomego i odpowiedzialnego korzystania z nowych mediów.
👥 Z udziałem: Ewy Dziemidowicz, psychoterapeutki, trenerki, ekspertki ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (FDDS).
📌 Kolejny webinar:
12 maja: Dlaczego tak łatwo dezinformować w pandemii? Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne.
Partner: Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka
Serdecznie zapraszamy do udziału

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.