Konferencja: Dialog społeczny w sferze publicznej

13 czerwca 2023 @ 10:00 am - 3:00 pm

Zapraszamy do udziału w konferencji „Dialog społeczny w sferze publicznej”, która odbędzie się 13 czerwca 2023 r. w Warszawie w siedzibie Zarządu Głównego Związku Nauczycielstwa Polskiego przy ul. Smulikowskiego 6/8 w Warszawie.

REJESTRACJA TUTAJ

Panel I (godz. 10:00 – 12:00)

Dialog społeczny w sektorze publicznym – perspektywa naukowa

Moderacja i wprowadzenie – dr Błażej Mądrzycki, Uniwersytet Śląski/OPZZ i ZNP

1. Praktyka zawierania układów zbiorowych pracy dla pracowników służby publicznej w Niemczech – dr hab. Monika Gładoch, prof. ucz., Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego
  2. Rokowania układowe jako instrument reformy prawa urzędniczego w Polsce – dr hab. Paweł Nowik, prof. ucz., Katolicki Uniwersytet Lubelski
  3. Dialog społeczny w służbie cywilnej – dr Jakub Szmit, Uniwersytet Gdański
  4. Prawne ramy dialogu społecznego w służbie publicznej – dr hab. Łukasz Pisarczyk, prof. ucz., Uniwersytet Zielonogórski

12:00 – 13:00 przerwa obiadowa

Panel II (godz. 13:00 – 15:00)

Dialog społeczny w sektorze publicznym – perspektywa praktyczna

Organizatorzy:

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych

Instytut Nauk Prawnych Uniwersytetu Zielonogórskiego

– Dialog społeczny i negocjacje zbiorowe są charakterystycznymi cechami wysoko rozwiniętego społeczeństwa demokratycznego. Dobrze rozwinięte relacje zbiorowe sprzyjają zwiększeniu wydajności pracy, zapewniają sprawiedliwość społeczną, wysoką jakość środowiska i demokrację w miejscu pracy – mówi dr Błażej Mądrzycki, wiceprzewodniczący OPZZ, ZNP, Uniwersytet Śląski.

13 czerwca 2023
Wydarzenie kategoria: