Nasz patronat: FILM DLA KOSMITÓW

GATUNEK: familijny, przygodowy

PREMIERA: 5 kwietnia 2024

REŻYSERIA: Piotr Stasik

OBSADA: Ezra Kos, Wiktoria Kącka, Jakub Lipnicki, Jan Peszek, Andrzej Chyra, Magdalena Popławska, Halina Rasikówna

PRODUKCJA: polska

KATEGORIA WIEKOWA: 7+

EDUKACJA SZKOLNAlink

Czternastoletni Jeremi jest Youtuberem. Jego ojciec jest pracownikiem agencji kosmicznej i obiecał pokazać mu start prawdziwej rakiety, ale w ostatniej chwili plany się zmieniły, wyjazd został odwołany. Zamiast tego Jeremi zostaje wysłany do swojego dziadka, który mieszka na wsi. Żeby odciągnąć chłopca od internetu, ojciec przygotowuje dla niego specjalne zadanie. Pewnego poranka Jeremi dostaje tajemniczą przesyłkę, w której znajduje się robot przekazujący mu zadania do wykonania – musi przygotować filmowy list do kosmitów, który pomoże uratować Świat. Początkowo niezadowolony Jeremi stopniowo zaczyna nawiązywać przyjaźnie z lokalnymi dziećmi, które pomogą mu zrealizować film.

SCENARIUSZE ZAJĘĆ: j. polski, godzina wychowawcza

ZAGADNIENIA EDUKACYJNE:

– uzależnienie od telefonu i internetu

– social media – niebezpieczeństwo izolacji

– budowanie relacji rówieśniczych

– nauka współpracy i komunikacji

– autotematyzm (film o filmie)

– wartość eksperymentowania

– obraz dzieciństwa jako „genialnej epoki”

– potęga marzenia i wyobraźni

– kontakt z przyrodą

– wartość pasji