Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Nasz patronat: Film “Jedno życie”

31 maja @ 8:00 am - 17 czerwca @ 5:00 pm

Film “Jedno Życie” już od 31 maja w polskich kinach! 🎬📽️🌟

Dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców.

Jego historia ujrzała światło dzienne dopiero po 50 latach i wzruszyła miliony ludzi na całym świecie.

Prawdziwa historia zwykłego człowieka, który przeciwstawił się hitlerowskiej machinie zagłady. Znakomita obsada w poruszającej opowieści o odwadze, poświęceniu i wdzięczności, które mogą odmienić świat. 🎥👏

Opis filmu:

Jest rok 1938, gdy młody Brytyjczyk Nicholas Winton podczas wizyty w Pradze odkrywa, że tysiące rodzin zbiegłych przed hitlerowcami z Niemiec i Austrii, żyją tu w dramatycznych warunkach, często bez dachu nad głową i żywności. Niemiecka inwazja na Czechosłowację jest kwestią najbliższych tygodni, a wtedy los uchodźców będzie już przesądzony. Nicholas postanawia zrobić wszystko, co w jego mocy by ocalić jak najwięcej potrzebujących. Wraz z grupą współpracowników organizuje transporty dzieci, które podążają z Pragi do Anglii w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia. Jak wiele istnień uda się ocalić zanim granice zostaną zamknięte?

Po 40 latach Nicholas wciąż wraca wspomnieniami do tamtych dni, zadając sobie pytania o los ocalonych i obwiniając się za to, że nie udało mu się ocalić wszystkich. Tymczasem niespodziewanie los dopisze poruszający epilog do tej historii. Dwukrotny zdobywca Oscara ANTHONY HOPKINS jako sir Nicholas Winton, który tuż przed wojną ocalił ponad 600 dzieci z rąk hitlerowców.

MATERIAŁY EDUKACYJNE dla szkół:

Jedno życie – Monolith Films – Monolith Films

SCENARIUSZE lekcji:

jedno-zycie-materialy-edukacyjne-dla-szkol-final-1.pdf (monolith.pl)

ZWIASTUN tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=kmt9clTxxC8

Szczegóły

Start:
31 maja @ 8:00 am
Koniec:
17 czerwca @ 5:00 pm
Wydarzenie Tagi: