Spotkanie z MEiN ws. oceny pracy

6 grudnia 2022 @ 11:30 am - 5:00 pm

Kolejne spotkanie przedstawicieli ZNP z pracownikami ministerstwa edukacji na temat odbiurokratyzowania pracy nauczycieli w kontekście nowej oceny pracy nauczycieli.

30 listopada przedstawiciele ZNP po raz kolejny spotkali się z ministrem edukacji Przemysławem Czarnkiem. To kontynuacja rozmów z 9 listopada, gdy poruszono temat m.in. nauczycielskich wynagrodzeń, umożliwienia powrotu do pracy w szkole osobom pobierającym świadczenie kompensacyjne oraz biurokracji, jaką wywołały ostatnie zmiany w ocenie pracy.

Według obowiązujących od 1 września 2022 r. nowych zasad oceny pracy, nauczyciele muszą spełniać opisane w rozporządzeniu kryteria, za co otrzymują punkty na skali 0-5 punktów (jedno kryterium natomiast na skali 0-30 punktów).

ZNP udało się przekonać resort edukacji, że system ten powoduje rozrost szkolnej biurokracji, ponieważ nauczyciele wrócili do kolekcjonowania segregatorów z zaświadczeniami i innymi dokumentami pomagającymi im w walce o jak najwyższą punktację. MEiN najprawdopodobniej zastąpi punktację zasadą “zdał-nie zdał”.

W rozmowach wezmą udział: wiceprezes ZG Krzysztof Baszczyński oraz członkowie ZG ZNP: Edyta Książek, Adam Młynarski i Urszula Woźniak.

6 grudnia 2022