Jak rozmawiać z dziećmi o wojnie? Webinary dla nauczycieli

1 marca 2022 @ 5:00 am - 6:30 pm

Zapraszamy na darmowe webinary dla nauczycieli i rodziców.

Wtorek 1.03 i środa 2.03 o godz. 17.00. Poprowadzi je Lucyna Kicińska, ekspertka zajmująca się wspieraniem dorosłych i dzieci w skrajnie trudnych sytuacjach.

Zapraszamy nauczycielki, nauczycieli, wychowawczynie, wychowawców i wszystkich osób, które pracują z dziećmi i młodzieżą na webinar podczas którego porozmawiamy o tym, jak rozmawiać z dziećmi o wojnie w Ukrainie.
O czym porozmawiamy?
Kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie?
Emocje dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego.
Działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów.
Wsparcie uczniów pochodzenia ukraińskiego.
Webinar live odbędzie się na:
  • Facebooku Fundacji Orange:
  • oraz na Clickmeeting
Będzie dostępny chat a po wydarzeniu również jego nagranie.

WEBINAR DLA NAUCZYCIELI I NAUCZYCIELEK  1 marca, wtorek g.17.00

Kiedy i jak podejmować w szkole temat bieżącej sytuacji w Ukrainie? Emocje dziecka w obliczu konfliktu zbrojnego. Działania psychologiczno-pedagogiczne skierowane do klas i konkretnych uczniów. Wsparcie uczniów pochodzenia ukraińskiego. Budowanie poczucia sprawstwa i przywracanie poczucia bezpieczeństwa uczniów. Solidarni przeciw wojnie – jak realizować inicjatywy w społeczności szkolnej?

na Facebooku: https://fb.me/e/3edRc299f

na Clickmeeting https://fundacjaorange.clickmeeting.com/fundacjaorange

WEBINAR DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW 2 marca, środa g.17.00

Emocje dziecka i rodzica w obliczu konfliktu zbrojnego.  Co mówić, a czego nie mówić na temat bieżącej sytuacji w Ukrainie. Jak wspierać dziecko w odzyskaniu poczucia bezpieczeństwa. Rodzinna higiena informacyjna. Gdzie szukać wsparcia?

Na webinar zaprasza Fundacja Orange i partnerzy: Głos Nauczycielski i Librus

1 marca 2022