Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 26 z 27 czerwca br.)
Temat z okładki: Bardzo trudny rok za nami
„Pewne rzeczy trzeba reformować, ale nie może być tak, że nauczyciele zastanawiają się: Czy nadal wykonywać ten zawód, czy się przekwalifikować?”. „To, co chyba najbardziej mnie bulwersuje w tej reformie, to marnotrawstwo podręczników, które pozostaną po uczniach. Szkolne piwnice pełne są książek, które trzeba będzie przeznaczyć na przemiał”. „To był ciężki i chaotyczny rok szkolny. Nowych przepisów jest masa. Choć wielu z nich się spodziewaliśmy, to nie udało się władzom oświatowym wypracować procedur na tyle, by pomóc nam we wdrażaniu tych zmian”. Poprosiliśmy nauczycieli o ocenę roku szkolnego 2017/2018, zapytaliśmy też o to, co przyniesie przyszły rok. Oto niektóre opinie. Więcej w Głosie Nauczycielskim nr 26 z 27 czerwca br.
Oprócz tego w numerze:
- Przystopujmy ze zmianami w prawie oświatowym, niech procedury będą bardziej przejrzyste – rozmowa z Ryszardem Macurą, burmistrzem Cieszyna.
- Szkoła emocji – dorośli często oczekują od dzieci, że będą „grzeczne”. Niestety, one nie zawsze są w stanie dostosować się do tych wymagań.
- „Jestem nauczycielem, a Ty jaką masz super moc?” – coach Jarosław Kordziński o tym jak uwierzyć w swoją moc i w swoje silne strony.
- Psychoterapia w szkole. Czasem stosowane metody w pracy wychowawczej nie przynoszą efektów, a problem się nasila – podpowiadamy co wtedy robić.
- „Bliżej prawa”: Przeniesienie z art. 18 KN nawet po wypowiedzeniu; Portfel gwarantowany – prawo do wynagrodzenia; Opieka nad dzieckiem – dni czy godziny?
Polecamy!
ZAMÓW PRENUMERATĘ tel. (22) 318-92-60