Głos: Reforma? Wolę kompensówkę!

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 22 z 30 maja br.!)

Temat z okładki: Reforma? Wolę kompensówkę!

Wystarczył rok „reformowania” oświaty przez Annę Zalewską, by podwoiła się liczba nauczycieli korzystających ze świadczeń kompensacyjnych. Naszym zdaniem to nie przypadek. To koszt reformy, o którym się nie mówi. W tym roku państwo wyda na kompensówki najpewniej 100-120 mln zł więcej. Pieniądze te zostaną przeznaczone na sfinansowanie skutków rewolucji w oświacie i zamaskowanie smutnej prawdy o skali zmian kadrowych w szkołach po likwidacji gimnazjów. Więcej na ten temat – w Głosie Nauczycielskim nr 22 z 30 maja br.

Oprócz tego w numerze:

  • Choć jest nowa podstawa programowa, to nauczyciele mają korzystać ze „starych” e-podręczników. MEN nie widzi problemu.
  • Reforma demontuje nam krok po kroku szkołę, z którą wszyscy bardzo się związaliśmy – mówi dyrektor dawnego gimnazjum dwujęzycznego w Tychach.
  • 31 maja przypada Światowy Dzień bez Papierosa, zainicjowany przez WHO. To dobry pretekst, by podjąć w szkole temat profilaktyki uzależnień.
  • Psychoterapia w szkole. Tzw. wewnętrzny krytyk przemawia do nas za pomocą automatycznych myśli. Warto nauczyć się rozpoznawać zniekształcenia poznawcze, które kryją się w nich.
  • „Bliżej prawa”: Jak skorzystać z uzupełnienia etatu (2018/2019); Odwołanie od wypowiedzenia umowy w ciągu 21 dni; Zwolnienia lekarskie – kto może kontrolować?

Polecamy!

EWYDANIE

ZAMÓW PRENUMERATĘ tel. (22) 318-92-60

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

08.01.2025

Spotkania grup roboczych ds. wynagrodzeń oraz awansu zawodowego nauczycieli

15 stycznia 2025 roku o godz. 11:00 odbędzie się w MEN spotkanie grupy roboczej ds. awansu i oceny pracy nauczycieli....

Czytaj więcej

31.12.2024

Nowy Rok

Drodzy i Drogie!  Wszelkiej pomyślności i sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym w 2025 roku życzy ZNP!   ...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY