Głos Nauczycielski nr 40-41/4-11 października 2023

Radosław Potrac – Nauczyciel Roku 2023: Jestem belfrem i nic tego nie zmieni

Nauczyciel Roku 2023 uczy historii i wdż, jest pedagogiem specjalnym. Jest również harcerzem, społecznikiem, pasjonatem turystyki pieszej. Mówią o nim, że ma w sobie gen belfra (wędrownego nauczyciela). Nauczyciele mają MOC – o laureatach Konkursów Nauczyciel Roku i Nauczyciel Jutr@ – więcej w GN nr 40-41 z 4-11 października br.

Oprócz tego w numerze:
■ IDZIEMY NA WYBORY! Nasze decyzje = przyszłość edukacji!
■ SYSTEM W ROZSYPCE. Alicja Defratyka: Zmiany poszły za daleko.
■ NAGRODA SPECJALNA. Jaka kwota „na rękę” dla nauczycieli?
■ SZKOŁA W KRYZYSIE. Danuta Kozakiewicz: Polska edukacja umiera.
■ BIEG PO WINDĘ. Artur Walkowiak: Chyba poruszyłem sumienia.
■ NASZA HISTORIA. 100 lat temu. Marszałek Piłsudski na zjeździe Związku.
■ BLIŻEJ PRAWA. Casus. Awans z mocą wsteczną. Rozliczanie absencji w trakcie stażu awansowego; Skracanie ścieżki awansu. Ustalanie stażu awansu nauczyciela kontraktowego i mianowanego; Kadry w oświacie. Dodatek na start.

Polecamy!

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):

KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям