Głos Nauczycielski nr 42-43/18-25 października 2023

21. Gala Nauczyciel Roku już za nami. To co ważne: zaufanie, wspólnota, szacunek!

Potrzebujemy bycia razem, a nie podziałów. Potrzebujemy też szacunku, ponieważ bycie nauczycielem to szacunek dla wszystkich. Nauczyli mnie tego powstańcy – mówił podczas Gali Konkursu Radosław Potrac, Nauczyciel Roku 2023. Wszystko o naszych Konkursach i Gali – pisze GN nr 42-43 z 18-25 października br.

Oprócz tego w numerze:
■ BON NA LAPTOP. Kto i kiedy skorzysta ze wsparcia dla nauczycieli?
■ BILANS OŚMIU LAT. Prof. Jarosław Płuciennik: Centralizacja władzy nie sprzyja edukacji.
■ SZKOŁA PO WYBORACH. Łukasz Radecki: Trzeba będzie zacząć pracę od podstaw.
■ KRYZYS W EDUKACJI. Aneta Korycińska, „baba od polskiego”: Nie zniszczyli wszystkiego.
■ O TYM SIĘ MÓWI. Janusz Olczak: Już nie wiadomo, jak gasić ten pożar.
■ NASZA HISTORIA. Dr Piotr Wierzbicki: Tradycja KEN jest żywa w Związku.
■ SPRZĄTANIE ŚWIATA. Grzegorz Mikosza: Z ekologii się nie wyrasta.
■ AWANS ZAWODOWY. Jak zostać nauczycielem mianowanym w okresie przejściowym.
■ BLIŻEJ PRAWA. Casus. Podjęcie pracy po zawieszeniu świadczenia kompensacyjnego; Przeniesienie, uzupełnienie, dodatkowa umowa w czasie roku szkolnego; Kadry w oświacie. Ochrona pracowników – tymczasowy” powrót zwalnianych.
Polecamy!

W numerze 42-43/2023:

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):

KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям