Głos Nauczycielski nr 44-45/1-8 listopada 2023

Szkoła po wyborach. Odetchniemy?

Czekamy na powołanie nowego rządu i ministra edukacji narodowej. Kończy się era Przemysława Czarnka. Co dalej? Przeglądamy obietnice partii opozycji dotyczących zmian w edukacji. O szkole po wyborach – w GN nr 44-45 z 1-8 listopada br.

Oprócz tego w numerze:
■ TYLKO U NAS. Alfabet Nauczyciela Roku 2023 Radosława Potraca.
■ TEMAT TYGODNIA. Prezes ZNP: Oczekujemy, że nowy minister będzie znał się na edukacji.
■ NAUCZYCIEL I POSEŁ. Marcin Józefaciuk: Zostanę w szkole jako wolontariusz.
■ NASZ KONKURS. Anita Mańdok i Marta Szymczyk: Co oznacza być Wyróżnionym w Konkursie.
■ OKIEM SOCJOLOGA. Prof. Jacek Raciborski: Wielkim zwycięzcą tych wyborów są nauczyciele.
■ NAUKA BEZ OCEN. Piotr Wanat: Nie rezygnujemy z oceniania, lecz z ocen tradycyjnych.
■ PÓŁKA Z KSIĄŻKAMI. Reid Hoffman: Rozmowa z ChatGPT o edukacji.
■ PORADNIK. Kacper Gugała: Tajemnice i meandry logopedii
■ AWANS ZAWODOWY. Jak zostać nauczycielem mianowanym w okresie przejściowym (2).
■ BLIŻEJ PRAWA. Casus. Możliwość wykorzystania urlopu uzupełniającego po zdrowotnym; Wybrane zagadnienia postępowania wyjaśniającego i dyscyplinarnego (1). Przedawnienie czynu czy kary; Nowy standard kształcenia nauczycieli – nowe rozporządzenie o kwalifikacjach. Co się zmienia?
Polecamy! Więcej w numerze 44-45/2023:

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):

KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям