Głos Nauczycielski nr 48/29 listopada 2023

Naprawienie edukacji po rządach PiS-u. Czas START!

Odmrożenie projektu płacowego ZNP, wyrzucenie do kosza lex Czarnek oraz nowe otwarcie w sejmowej komisji edukacji – to początek przywracania normalności. Kończy się czas pogardy do nauczycieli, czas hejtu i nagonek. Zaczyna się sezon na porządki w edukacji. Na początek konieczna jest znacząca podwyżka płac nauczycieli (także nauczycieli akademickich)!
>> Co z podwyżkami dla nauczycieli? >> Odwilż w sejmowej komisji edukacji – o tym pisze Głos w nr 48 z 29 listopada br.

Oprócz tego w numerze:
■ BON NA LAPTOP. Część nauczycieli otrzymało kody, a co z resztą?
■ TYLKO U NAS. Alfabet Nauczyciela Roku 2023 Radosława Potraca (3).
■ WOŚP PATRONEM SZKOŁY. Jolanta Mazur: Serca są w każdym oknie.
■ UNIA EUROPEJSKA. Edukacja jako wspólna polityka? Tak, to możliwe.
■ WYDARZENIA. Optymizm i nadzieja. XX Dzień Związkowca Okręgu Śląskiego ZNP.
■ ZWIĄZEK. Adam Zygmunt: Polacy na Litwie potrzebują naszej pomocy.
■ EDUKACJA KLIMATYCZNA. O tym trzeba mówić na każdym przedmiocie.
■ PORADNIK. Demaskowanie fake newsów. Nieprawdopodobne… a prawdziwe!
■ AWANS ZAWODOWY. Jak zostać nauczycielem mianowanym w okresie przejściowym (4).
■ BLIŻEJ PRAWA. Casus. Ustalenie stażu jubileuszowego. 20 lat, a może mniej; Forma potwierdzenia nieobecności (1). Zawiadomienie o absencji; Kadry w oświacie. Kwalifikacje nauczycieli specjalistów (2). Nowy standard kształcenia.
Polecamy! Więcej tekstów w numerze 48/2023!

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):

KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям