NAUCZYCIEL ROKU 2024

GABRIEL WOŁOSEWICZ, nauczyciel chemii i przedmiotów zawodowych w Powiatowym Zespole Szkół im. Maurycego Mochnackiego w Redzie został Nauczycielem Roku 2024 w konkursie “Głosu Nauczycielskiego”.

Na potrzeby Konkursu Nauczyciel Roku 2024 w szkole przygotowano ankietę dla uczniów i absolwentów i nauczycieli. Swoje opinie zdecydowało się napisać 163 osoby! Świetny nauczyciel, z poczuciem humoru, oddany, z pasją, nauczyciel z sercem, najlepszy wychowawca, człowiek-orkiestra, nigdy nie zawiódł, przekracza granice niemożliwości, żeby w szkole było lepiej, ciekawiej, weselej…

Nauczyciel jest liderem Zespołu Przedmiotów Zawodowych, pozyskuje materiały i surowce do zajęć od pracodawców. Opracowuje i wdraża narzędzia diagnostyczne (ankiety, karty samooceny). Pan Gabriel korzysta z nowoczesnych technologii i śledzi nowości i zmiany w nauczaniu zawodu. Dzieli się z innymi nauczycielami swoimi materiałami (scenariusze, karty pracy, zestawy egzaminacyjne). Przygotowuje dla uczniów podcasty. Jest egzaminatorem aż w pięciu zawodach.

Opracował interaktywne narzędzie z zakresu doradztwa zawodowego Mapa Karier. Jest inicjatorem powołania nowych zawodów w szkole. Przygotował dokumentację niezbędną do powołania kierunku technik lotniskowych służb operacyjnych. Jest autorem programu nauczania dla zawodu technik eksploatacji portów i terminali oraz technik służb operacyjnych. Nauczyciel jest współautorem innowacji szkolnej „Lider innowacji i intraprzedsiębiorczości – doradztwo biznesowe”, autorem programu „Planowanie kariery zawodowej drogą do sukcesu na rynku pracy”, współautorem innowacji „Obsługa celna w portach i terminalach”, jest pomysłodawcą biuletynu o zawodach dla doradców zawodowych. Wraz z nauczycielem fizyki zainicjowali projekt interdyscyplinarny „Nasza Maria” o Marii Skłodowskiej-Curie. Nauczyciel jest liderem zespołu Szkoła Promująca Zdrowie. Jest lub był koordynatorem sześciu projektów realizowanych w ramach Erasmusa+ i POWER.

Pan Gabriel współtworzył zespół zadaniowy „Szkoła przyjazna rodzinie”, jest inicjatorem Tygodnia Tolerancji, w ramach którego przeprowadził warsztat „Inni to także my – czy jestem tolerancyjnym człowiekiem?”. Realizował projekt eTwinnig „czy kompetencje twarde są dla twardzieli, a miękkie dla mięczaków?”. Ukończył szkolenie na egzaminatora 5 (!) zawodów. Jest koordynatorem EPAS- Szkoła Ambasadorem Parlamentu Europejskiego, Szkoła Humanitarna PAH i opiekunem samorządu uczniowskiego oraz Koła Europejskiego.

Na 22. Gali finałowej Konkursu Nauczyciel Roku było wielu wspaniałych nauczycieli i nauczycielek a także duże grono osób publicznych, które przybyły do Zamku Królewskiego.

Tygodnik “Głos Nauczycielski” już po raz 22. wręczał tytuł Nauczyciela Roku. W tym roku – po krótkiej przerwie – współorganizatorem Konkursu jest ponownie Minister Edukacji.

Niezmiennie też od pierwszej edycji Konkursu pracami jury kieruje prof. Stefan M. Kwiatkowski, członek Prezydium Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

W tym roku już po raz czwarty Nauczycielowi Roku towarzyszy Konkurs Nauczyciel Jutr@, organizowany przez Głos Nauczycielski wspólnie z Fundacją Orange.

Materiał: Głos Nauczycielski

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

15.10.2024

ZNP: Domagamy się spotkania z premierem

Związek Nauczycielstwa Polskiego wystąpił do premiera Donalda Tuska z wnioskiem o spotkanie i rozmowę dotyczącą:...

Czytaj więcej

14.10.2024

Dzisiaj świętujemy Dzień Edukacji Narodowej!

Dobrego Dnia Edukacji! DRODZY NAUCZYCIELE, DROGIE NAUCZYCIELKI! Przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY