Nauczycielu, poznaj swoje prawa!

Nauczyciele pytają, my odpowiadamy!
Czy muszę kupować papier ksero do klasy, pomoce naukowe, długopisy? Czy muszę drukować materiały dla uczniów na swoim sprzęcie w domu?
Nie! Zgodnie z art. 29 ustawy Karta Nauczyciela organ prowadzący szkołę obowiązany jest zapewnić szkole podstawowe warunki do realizacji przez nauczyciela zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Nauczycielowi przysługuje wyposażenie jego stanowiska pracy, umożliwiające realizację dydaktyczno-wychowawczego programu nauczania.

Podstawowe warunki niezbędne do realizacji przez szkoły i nauczycieli zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych oraz programów nauczania określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 17 grudnia 2010 r.

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

07.01.2026

Film z Ogólnopolskiego Jubileuszu 120-lecia ZNP w Krakowie

Ogólnopolska uroczystość z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyła się 15 grudnia 2025 r. w...

Czytaj więcej

30.12.2025

Nowy Rok 2026

Dobrego Nowego Roku! Zdrowia, siły, balansu, lepszych dni dla edukacji! Niech Nowy Rok 2026 przyniesie więcej...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY