ZNP: Popieramy strajkujących pracowników PLL LOT

Związek Nauczycielstwa Polskiego protestuje przeciw decyzji zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT o dyscyplinarnym zwolnieniu z pracy 67 pracowników za udział w strajku zorganizowanym przez Międzyzwiązkowy Komitet Strajkowy.

Zwolniono kilkadziesiąt osób, członków i członkiń związków zawodowych – głównie stewardes, ale także pilotów – za to, że korzystając ze swoich praw pracowniczych, przystąpili do strajku. Jest to oburzające i niezgodne z prawem.

Przypominamy, że prawo do strajku jest prawem pracownika!

Nie ma naszej zgody na łamanie praw pracowniczych, zasad rozwiązywania sporów zbiorowych i prowadzenia dialogu społecznego!

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP


OPZZ zaprasza na demonstrację solidarnościową ze zwolnionymi pracownikami PLL LOT S.A.

Spotykamy się w sobotę, 27 października  o godz. 11.00 przed siedzibą spółki PLL LOT S.A. w Warszawie przy ulicy Komitetu Obrony Robotników 43.

Okażmy naszą solidarność i wsparcie związkowcom OPZZ z PLL LOT S.A.!

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

13.05.2025

List do Prezesa Rady Ministrów w sprawie przyznania renty specjalnej dla dzieci ofiary tragedii na UW

Związek Nauczycielstwa Polskiego wraz z Radą Zakładową ZNP w Uniwersytecie Warszawskim zwrócił się do Donalda...

Czytaj więcej

12.05.2025

ZNP wnioskuje o likwidację godzin dostępności

Związek Nauczycielstwa Polskiego wnioskuje do MEN o likwidację godzin dostępności od nowego roku szkolnego...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY