Głos: Ocena co pięć lat. Oskubani z „500+”

Polecamy najnowszy numer Głosy Nauczycielskiego (nr 37 z 12 września br.)!

Czy mimo oceny wyróżniającej nauczyciel dyplomowany przestanie otrzymywać „500+”? Tak. Taką możliwość chce wpisać do Karty Nauczyciela minister Anna Zalewska. W nowej wersji projektu nowelizacji Prawa oświatowego MEN wydłuża okres przeprowadzania oceny pracy nauczyciela z trzech do pięciu lat. Ale resort nie rusza przepisu dotyczącego dodatku dla dyplomowanych za wyróżniającą pracę. Nadal mają go otrzymywać przez trzy lata. Oprócz tego część nauczycieli otrzyma pierwszy dodatek później, nawet dopiero w 2022 r. O tym pisze Głos nr 37 z 12 września br.

Oprócz tego w numerze:

RELACJE Z RODZICAMI: Dobre rozpoczęcie współpracy z rodzicami – podpowiadamy, jak to zrobić.

WALKA Z DOPALACZAMI: Nowe narkotyki atakują. Skuteczna profilaktyka – jak zapobiegać?

OCENA PRACY: W wielu szkołach dyrektorzy nadal nie opublikowali regulaminów oceniania.

AWANS PO ZMIANACH: Jak zostać nauczycielem kontraktowym – kolejny odcinek poradnika.

BLIŻEJ PRAWA: Wicedyrektor w potrzasku – powierzenie i odwołanie z funkcji; Ustalanie wysokości jubileuszówki; Po nowelizacji KN – pensum nauczycieli niepełnosprawnych i specjalistów.

Ewydanie!

Zamów prenumeratę: tel. (22) 318-92-60

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

17.02.2026

Spotkanie uzgodnieniowe ws. podwyżek w 2026 roku

ZNP żąda 15% wzrostu wynagrodzenia zasadniczego dla nauczycieli. Zaproponowany przez rząd wzrost wynagrodzeń...

Czytaj więcej

16.02.2026

Briefing prasowy ZNP 17.02.2026

Zapraszamy na briefing prasowy ZNP we wtorek, 17 lutego o godz. 14:10 przed wejściem do Ministerstwa Edukacji...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY