Głos Nauczycielski nr 46-47/15-22 listopada 2023

Będą podwyżki dla nauczycieli. Trzymamy za słowo!

Sprawy edukacji znalazły się wśród trzech najważniejszych punktów programowych w umowie koalicyjnej KO, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy, tuż za bezpieczeństwem Polski i przywróceniem porządku prawnego. „Strony Koalicji potwierdzają pilną potrzebę podwyżek dla nauczycieli” – zadeklarowano w umowie. Czekamy i trzymamy za słowo! Więcej – w GN nr 46-47 z 15-22 listopada br.

Oprócz tego w numerze:
■ TYLKO U NAS. Alfabet Nauczyciela Roku 2023 Radosława Potraca (2).
■ SZKOŁA PO WYBORACH. Arkadiusz Janowski: Nadzieja jest w ludziach.
■ KRYZYS W EDUKACJI. Robert Górniak: Nauczyciele obciążeni do granic możliwości.
■ BON NA LAPTOP. W oczekiwaniu na kod od ministra.
■ NASZ KONKURS. Aleksandra Janicka, Nauczyciel Jutr@: Wymykamy się schematom.
■ ZDROWIE. Dr hab. Jarosław Drobnik: Nie możemy ignorować covidu.
■ 105 LAT TEMU. Niepodległa Polska i zjednoczony Związek.
■ PÓŁKA Z KSIĄŻKAMI. Dr Aga Szóstek: Zostań liderem, jakim chcesz!
■ PORADNIK. Tomasz Garstka: Demaskowanie fake newsów (20).
■ AWANS ZAWODOWY. Jak zostać nauczycielem mianowanym w okresie przejściowym (3).
■ BLIŻEJ PRAWA. Casus. Świadome zawarcie umowy. Pamiętaj o formie i treści; Wybrane zagadnienia postępowania wyjaśniającego i dyscyplinarnego (2). Zwrot utraconego zarobku; Kadry w oświacie. Kwalifikacje nauczycieli specjalistów (1). Nowy standard kształcenia.
Polecamy!

Więcej w numerze 46-47/2023!

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):

KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям