Nauczyciel Roku 2021 i Nauczyciel Jutr@

Decyzją jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego tytuł Nauczyciela Roku 2021 trafił do Dariusza Martynowicza, polonisty z Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach, Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 12 października podczas uroczystej Gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Kim jest i co robi Nauczyciel Roku 2021: https://glos.pl/dariusz-martynowicz-nauczycielem-roku-2021#:~:text=Dariusz%20Martynowicz%20Nauczycielem%20Roku%202021!

Związek Nauczycielstwa Polskiego ufundował nagrodę finansową dla Nauczyciela Roku, którą wręczył Sławomir Broniarz, prezes ZNP.

W gali wzięli udział także m.in. Elżbieta Markowska (prezes Okręgu Pomorskiego ZNP), Tomasz Korczak (prezes Okręgu Mazowieckiego ZNP), Krzysztof Markiewicz (prezes Okręgu Kujawko-Pomorskiego ZNP), Zbigniew Dworecki (wiceprezes ZOŚ ZNP) oraz prezesi oddziałów ZNP z całej Polski.

Dwa równorzędne wyróżnienia trafiły do:

  • Joanny Świercz, nauczycielki matematyki z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 31 im. UNICEF w Opolu
  • oraz Joanny Waszkowskiej, nauczycielki języka polskiego z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Emilii Plater w Sosnowcu.

Prof. Stefan M. Kwiatkowski, przewodniczący Jury Konkursu, a zarazem wiceprzewodniczący Komitetu Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk podkreślił, że w Konkursie Nauczyciel Roku od pierwszej edycji jury poszukuje i nagradza osoby, które są ponadprzeciętne w wielu wymiarach.

– Pierwszy to wymiar dydaktyczny, czyli oceniamy to, jakimi są nauczycielami swoich przedmiotów. Drugi aspekt to osiągnięcia wychowawcze, które często pozostają w cieniu tych dydaktycznych, bo te ostatnie łatwiej wymierzyć. Trzeci obszar to działalność organizacyjna. I w tej kwestii nasi laureaci także stanowią czołówkę peletonu. Sukcesy, które osiągali na tych polach, są godne najwyższego podziwu – tłumaczył prof. Kwiatkowski.

Po raz pierwszy został zorganizowany konkurs Nauczyciel Jutr@, którego współorganizatorami są “Głos Nauczycielski” wraz z Fundacją Orange.

– Nauczyciel Jutr@ to nauczyciel zorientowany na przyszłość. Pandemia oraz rozwój nowych technologii spowodowały, że współczesny nauczyciel powinien patrzeć w przyszłość odnośnie do tego, co tradycyjne, czyli treści, metod i form kształcenia – podkreślił prof. Stefan M. Kwiatkowski, który także przewodniczył Jury Konkursu Nauczyciel Jutr@.

Nagrodę dla Nauczyciela Jutr@ odebrała Joanna Mikusek-Przystajko ze Społecznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kudowie Zdroju, która w zgłoszeniu do konkursu pisała, jak wykorzystać roboty na lekcji etyki. Pani Joanna na swoich zajęciach wspólnie z uczniami programuje roboty Photony, na przykład tak, aby poruszały się od wybranej wartości do drugiej.

Konkurs Nauczyciel Roku odbył się po raz 19. (w 2020 r. gala nie odbyła się z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych wprowadzonych w związku z drugą falą).

W tym roku jury pod przewodnictwem prof. Stefana M. Kwiatkowskiego przyznało tytuł Nominowanego do tytułu Nauczyciel Roku 2021 następującym nauczycielom:

* Karolowi Dudkowi-Różyckiemu z VIII Prywatnego Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie;

* Agnieszce Halickiej ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie-Jeziornie;

* Joannie Hofman z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 9 w Poznaniu;

* Lucynie Kaczanowskiej z Zespołu Szkół Specjalnych nr 5 w Sopocie,

* Agacie Karolczyk-Kozyrze z I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Tomasza Zana we Wschowie;

* Annie Konarzewskiej z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gdańsku;

* Tomaszowi Mazurowi z I Liceum Ogólnokształcącego im. Feliksa Fabianiego w Radomsku;

* Jolancie Osińskiej ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. gen. Mieczysława Smorawińskiego w Turku;

* Wojciechowi Sudnickiemu z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim;

* Irminie Żarskiej z Prywatnej Szkoły Podstawowej im. Tony`ego Halika w Redzie.

Zwycięzcy, Wyróżnionym oraz nominowanym serdecznie gratulujemy!

Gratulujemy!

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

12.12.2024

Wideo: Podsumowanie prac Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli w MEN

12 grudnia 2024 roku odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej podsumowanie półrocznej pracy Zespołu ds....

Czytaj więcej

11.12.2024

Briefing prasowy ZNP po podsumowaniu rozmów z MEN ws. pragmatyki zawodowej nauczycieli

W czwartek, 12 grudnia o godz. 11:00 rozpocznie się w Ministerstwie Edukacji Narodowej podsumowanie półrocznych prac...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY