Nauczycielu, poznaj swoje prawa!

Nauczyciele pytają, my odpowiadamy!

Czy muszę tworzyć i przeprowadzać ankiety dotyczące ewaluacji pracy szkoły?

Nie! To należy do kompetencji dyrektora szkoły. Regulacje w tym zakresie zawiera ustawa – Prawo oświatowe (art. 68 ust. 1 pkt 2) oraz rozporządzenie MEN z dnia 25 sierpnia 2017 r. w sprawie nadzoru pedagogicznego. Na ich podstawie dyrektor szkoły lub placówki we współpracy z innymi nauczycielami zajmującymi stanowiska kierownicze, w ramach sprawowanego nadzoru pedagogicznego, przeprowadza ewaluację wewnętrzną i wykorzystuje jej wyniki do doskonalenia jakości pracy szkoły lub placówki.

 

 

 

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

26.06.2026

Zakończenie roku szkolnego – życzenia

Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty! Dzisiaj uroczyste zakończenie roku szkolnego. W imieniu...

Czytaj więcej

15.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY