Posłowie PiS odrzucili dobry projekt dot. postępowań dyscyplinarnych

4 marca podczas posiedzenia sejmowych komisji edukacji i samorządu terytorialnego posłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucili w pierwszym czytaniu poselski projekt nowelizacji Karty Nauczyciela autorstwa Lewicy (druk sejmowy 245), dotyczący postępowań dyscyplinarnych wobec nauczycieli. Projekt ten został złożony z inicjatywy ZNP.

Podczas posiedzenia posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk złożyła poprawkę dotyczącą wydłużenia czasu przeznaczonego na zawiadomienie rzecznika dyscyplinarnego o popełnieniu przez nauczyciela czynu naruszającego prawa i dobro dziecka z 3 do 14 dni (VIDEO z posiedzenia komisji TUTAJ).

Niezrozumiała to decyzja, ponieważ poprawka ta miała na celu upodmiotowienie dyrektora, który mógł ocenić zasadność stawianych nauczycielowi zarzutów. Naprawiała zapisy ustawowe przyjęte w 2019 r.

Decyzja ta jest również o tyle zaskakująca, że w czasie sejmowej dyskusji posłowie PiS, przedstawiciele MEN i Rzecznika Praw Dziecka przychylnie odnosili się do propozycji zawartych w tym projekcie.

Odrzucając projekt ustawy poseł wnioskodawca z PiS nie podał żadnego merytorycznego uzasadnienia swojego wniosku.

Sprawę opisuje Głos Nauczycielski TUTAJ.

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

28.05.2025

MEN powoła grupę roboczą ds. godzin nadliczbowych

Ministerstwo Edukacji Narodowej zwołało Zespół ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli, który ma wypracować sposób...

Czytaj więcej

28.05.2025

Zaproszenie do składania ofert na usługi doradcze w zakresie badań społecznych -ZAPYTANIE OFERTOWE NR ZNP/02/2025/SIP/4.3

W związku z realizacją projektu pn: „Społeczny Inspektor Pracy SIP – gwarancją przestrzegania praw...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY