Pytamy kandydatów w wyborach samorządowych o podwyżki

26 września Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował pisma do wszystkich 10 komitetów wyborczych, które zarejestrowały listy kandydatów co najmniej w połowie okręgów w wyborach do wszystkich sejmików województw i przynajmniej jedną listę do każdego sejmiku z pytaniem, czy ich program na wybory samorządowe 2018 r. przewiduje podwyższenie nauczycielskich wynagrodzeń, a jeżeli tak, to do jakiego poziomu.

Zgodnie z rozwiązaniami zawartymi w art. 30 ust. 10 i 10a w zw. z art. 91d pkt 1 ustawy Karta Nauczyciela, stawki minimalnego wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli – ustalone przez Ministra Edukacji Narodowej w rozporządzeniu – mogą być podwyższane przez rady gmin, rady powiatów oraz sejmiki województw.

Z takim samym pytaniem poszczególne Oddziały ZNP mogą zwracać się do lokalnych komitetów.

Wybory samorządowe 2018 – pytanie ZNP do kandydatów. 

 

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

15.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej

11.06.2026

Stres w zawodzie nauczyciela. Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania – zaproszenie na konferencję prasową

Zapraszamy na konferencję prasową w poniedziałek 15 czerwca, podczas której przedstawiciele ZNP i UW po raz...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY