Rozmowy 22 stycznia

Minister edukacji zaprosiła przedstawicieli oświatowych związków zawodowych na rozmowy dotyczące propozycji MEN zgłoszonych podczas negocjacji, 10 stycznia.

Rozmowy te odbędą się we wtorek, 22 stycznia w CPS „Dialog” przy ul. Limanowskiego 23 w Warszawie o godz. 11.00.

Ministerstwo edukacji poprosiło o imienny wykaz osób biorących udział w rozmowach. Związek będzie reprezentowała czteroosobowa delegacja z wiceprezesem ZG ZNP Krzysztofem Baszczyńskim.

Propozycje MEN, o których minister edukacji chce rozmawiać 22 stycznia, są następujące:

  • wprowadzenie nowego świadczenia dla nauczyciela stażysty,
  • zwiększenie liczby godzin do dyspozycji dyrektora szkoły,
  • przywrócenie obowiązku corocznego uchwalania regulaminów wynagradzania nauczycieli oraz ich uzgadniania ze związkami zawodowymi zrzeszającymi nauczycieli,
  • rozszerzenie uprawnienia do dodatku za wyróżniającą pracę.

Związek weźmie udział w rozmowach 22 stycznia podkreślamy jednak, że naszym kluczowym postulatem jest zwiększenie wynagrodzeń nauczycieli o 1000 złotych.

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

15.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej

11.06.2026

Stres w zawodzie nauczyciela. Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania – zaproszenie na konferencję prasową

Zapraszamy na konferencję prasową w poniedziałek 15 czerwca, podczas której przedstawiciele ZNP i UW po raz...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY