Składamy w Sejmie projekt dotyczący 20% podwyżki

9 marca 2023 r. do Sejmu trafi przygotowany przez ZNP projekt zmian w Karcie Nauczyciela dotyczący 20 proc. podwyżki dla nauczycieli. ZNP nie poddaje się i walczy o wzrost płac nauczycieli od 1 lipca br. na poziomie minimum 20 proc.

Projekt nowelizacji Karty Nauczyciela, przygotowany przez ZNP, podwyższa o 20 proc. zapisane w Karcie wskaźniki określające wysokość wynagrodzenia nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego.

O godz. 12.15 odbędzie się w Sejmie konferencja prasowa KP Lewica na ten temat.

VIDEO komentarz: Krzysztof Baszczyński, wiceprezes ZG ZNP

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

02.12.2025

Ogólnopolskie Obchody Jubileuszu 120-lecia ZNP w Krakowie

Ogólnopolska uroczystość z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego odbędzie się 15 grudnia 2025 r. w...

Czytaj więcej

01.12.2025

Prawo Nauczycielki, Prawo Nauczyciela – cykl krótkich porad prawnych ZNP

Prawo Nauczycielki, Prawo Nauczyciela – to nowy cykl krótkich porad prawnych ZNP, które znajdziesz na...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY