Zaproszenie na debatę edukacyjną „Szkoła na szóstkę”

Zapraszamy na debatę edukacyjną „Szkoła na szóstkę!”, której gościem specjalnym będzie Andreas Schleicher, ekspert OECD. Debata odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia 2019 roku w warszawskiej siedzibie ZNP przy ul. Smulikowskiego 6/8. Serdecznie zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, ekspertów, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych (rejestracja online zakończona)!

Akredytacje dla mediów TUTAJ.

Od miesięcy w środowisku działaczy i ekspertów edukacyjnych, w organizacjach i instytucjach oświatowych, związkach zawodowych i szkołach toczą się dyskusje nad przyszłością polskiej edukacji. Z wielu organizacji płyną apele o stworzenie forum, na którym mogliby się spotkać praktycy i specjaliści oraz gdzie można byłoby wspólnie przedyskutować propozycje, jak odwrócić negatywne tendencje, jak doprowadzić do tego, by polski system edukacji sprostał wyzwaniom XXI wieku, kształcąc odpowiedzialnych, kierujących się zasadami demokracji i ufających we własne możliwości obywateli.

Wszystkich, którzy pragną podjąć się działania na rzecz poprawy polskiej szkoły, serdecznie zapraszamy na debatę „Szkoła na szóstkę!”, która – mamy nadzieję – stanie się początkiem naszej wspólnej pracy.

Podczas debaty poruszone zostaną m.in. takie tematy jak: edukacja światowej klasy widziana oczami badaczy i praktyków; polska polityka edukacyjna wobec światowych trendów. Wspólnie z rodzicami i ekspertami zastanowimy się, jakiej szkoły chcemy oraz przedstawimy wyniki ogólnopolskiego badania na temat systemu edukacji.

Debata będzie połączona z prezentacją najnowszej książki Andreasa Schleichera „Edukacja światowej klasy”. Andreas Schleicher przedstawi tezy swojej książki, w której zebrał własne doświadczenia wynikające z obserwowania przez ostatnie dwie dekady siedemdziesięciu różnych systemów edukacji, a którą zadedykował „Nauczycielom świata”, którzy poświęcają swoje życie – pracując często w trudnych warunkach i rzadko otrzymując uznanie, na jakie zasługują – aby pomóc następnemu pokoleniu zrealizować jego marzenia i kształtować naszą przyszłość.

Miejsce: ZNP, Warszawa, ul. Smulikowskiego 6/8 (sala kolumnowa)

Termin: sobota, 31 sierpnia br.

PROGRAM

9.00 – 9.30 Rejestracja uczestników

9.30 – 9.35 Otwarcie konferencji Sławomir Broniarz, prezes ZNP

9.35 – 10.15 „Co oznacza edukacja światowej klasy widziana oczami badaczy  i praktyków?”, Andreas Schleicher, OECD

Prezentacja najnowszej książki A.Schleichera „Edukacja światowej klasy”

10.15 – 10.35  „Polska polityka edukacyjna wobec światowych trendów”

dr Maciej Jakubowski, prezes fundacji Evidence Institute

10.35 – 10.55  „Jakiej szkoły chcemy?”

Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania ZNP, Sławomir Broniarz

10.55 – 12.15  Dyskusja panelowa „Szkoła przyszłości”

Moderator: M. Jakubowski

Andreas Schleicher (OECD), Alicja Pacewicz (Fundacja Szkoła z Klasą), Jakub Wygnański (Stocznia), prof. Marek Konopczyński (PAN)

12.15 – 13.00  Lunch

13.00 – 14.00  Dyskusja panelowa „Jak walczyć o lepszą szkołę? Narada praktyków”

Moderator: Piotr Pacewicz, redaktor naczelny portalu OKO.press

Przedstawiciele i przedstawicielki środowisk edukacyjnych: Anna Schmidt-Fic (nauczycielka, Protest z wykrzyknikiem), Iga Kazimierczyk (Przestrzeń dla edukacji), Dorota Łoboda (Rodzice mają głos), Maciej Rusiecki (nauczyciel) oraz prof. Michał Bilewicz (UW) i Jakub Gontarek (Lewiatan)

14.00 – 14.15  Prezentacja deklaracji „Porozumienie dla edukacji”

14.15 – 15.15 Dyskusja

15.15 Zakończenie konferencji, połączone ze składaniem podpisów pod deklaracją

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

12.12.2024

Wideo: Podsumowanie prac Zespołu ds. pragmatyki zawodowej nauczycieli w MEN

12 grudnia 2024 roku odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej podsumowanie półrocznej pracy Zespołu ds....

Czytaj więcej

11.12.2024

Briefing prasowy ZNP po podsumowaniu rozmów z MEN ws. pragmatyki zawodowej nauczycieli

W czwartek, 12 grudnia o godz. 11:00 rozpocznie się w Ministerstwie Edukacji Narodowej podsumowanie półrocznych prac...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY