ZNP i FZZ: mamy wspólny postulat płacowy

– Mamy jeden wspólny postulat płacowy: wzrost wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi o 1000 zł – mówią dziś szefowie ZNP i FZZ.

Dzisiaj (26.03.2019) Sławomir Wittkowicz (FZZ) i Sławomir Broniarz (ZNP) przesłali do pani premier Beaty Szydło i minister edukacji Anny Zalewskiej pismo, w którym informują o wspólnym żądaniu płacowym.

„W nawiązaniu do ustaleń w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” z dnia 25 marca 2019 r., Forum Związków Zawodowych i Związek Nauczycielstwa Polskiego informują o podtrzymaniu żądania zgłoszonego w ramach sporów zbiorowych wszczętych w styczniu i lutym 2019 r., tj. domagamy się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych oraz pracowników administracji i obsługi o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 r.” – czytamy w liście.

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

19.02.2025

Postulaty ZNP w wykazie prac rządu

Wprowadzenie nagrody jubileuszowej za 45 lat pracy (400 proc. wynagrodzenia) i podwyższenie jubileuszówki za 40 lat...

Czytaj więcej

17.02.2025

Rozmowy z MEN ws. rozporządzenia płacowego

W poniedziałek, 17 stycznia 2025 roku odbyło się w MEN spotkanie ws. projektu rozporządzenia Ministra Edukacji...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY