1 MAJA

Drodzy Nauczyciele oraz Pracownicy oświatowej administracji i obsługi!

Z okazji Święta Pracy życzymy Wam dobrych warunków pracy, godnego wynagrodzenia, satysfakcji z tego, co robicie, poszanowania Waszej ważnej pracy oraz uznania roli, jaką pełnicie w społeczeństwie!

Związek Nauczycielstwa Polskiego

OPZZ: Bądźmy razem w Święto Pracy, szczególnie teraz, gdy za naszą wschodnią granicą giną ludzie. Sprzeciwiamy się wojnie!

W Warszawie obchody OPZZ rozpoczną się o godz. 10.30 – zbiórką uczestników manifestacji pod budynkiem OPZZ (ul. Kopernika 36/40, Warszawa). Na godz. 11.00 zaplanowano wystąpienia przedstawicieli OPZZ i Lewicy. O godz. 11.30 ruszy pochód, który przejdzie ulicami: Kopernika –– Świętokrzyska – Nowy Świat – Rondo de Gaulle’a – Plac Trzech Krzyży – Aleje Ujazdowskie – pl. Na Rozdrożu – Aleja Szucha – pomnik I. Daszyńskiego. O godz. 12.30 pod pomnikiem I. Daszyńskiego wystąpią liderzy OPZZ i Lewicy. O godz. 13.00 delegacja OPZZ złoży w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów petycję podpisaną przez Przewodniczącego OPZZ oraz Przewodniczących siedmiu Rad Branż OPZZ. O godz. 13.30, również pod pomnikiem I. Daszyńskiego, odbędzie się konferencja prasowa OPZZ i Lewicy. Szczegóły tutaj.

Ponadto w Warszawie, w godzinach porannych, delegacja OPZZ i Rady OPZZ Województwa Mazowieckiego złoży kwiaty w miejscach ważnych dla działaczy związkowych: o godz. 8.30 – pod Bramą Straceń na Cytadeli, o godz. 9.30 – na Placu Grzybowskim przy głazie upamiętniającym patriotyczną manifestację robotników Warszawy z 13 listopada 1904 r.

Obchody w regionach

W regionach przedstawiciele Rad Wojewódzkich OPZZ wspólnie z Lewicą organizują obchody Święta Pracy zgodnie z przyjętym przez siebie programem. Szczegóły tutaj.

POWIĄZANE WPISY

24.05.2022

Egzamin ósmoklasisty 2022

Drodzy uczniowie klas ósmych, powodzenia! Trzymamy kciuki! 👍...

Czytaj więcej
ZNP interweniuje ws. ograniczania wymiaru zatrudnienia nauczycieli specjalistów

Interwencja ZNP dotycząca ograniczania w niektórych szkołach wymiaru zatrudnienia nauczycieli specjalistów w...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

24.05.2022

Egzamin ósmoklasisty 2022
Czytaj więcej

24.05.2022

ZNP interweniuje ws. ograniczania wymiaru zatrudnienia nauczycieli specjalistów
Czytaj więcej

23.05.2022

Ukraińskie ABC. Podcast nr 4 dla uczniów i nauczycieli
Czytaj więcej

23.05.2022

Документи про освіту
Czytaj więcej

23.05.2022

Minister edukacji o płacach w Sejmie
Czytaj więcej