Edukacja światowej klasy

Prezentujemy najnowszą książkę Andreasa Schleichera „Edukacja światowej klasy”.

Książka ta została wydana w Polsce przez ZNP wraz z OECD i Evidence Institute i zaprezentowana 31 sierpnia 2019 roku. Andreas Schleicher zebrał w niej doświadczenia wynikające z obserwowania przez ostatnie dwie dekady siedemdziesięciu różnych systemów edukacji i zadedykował ją „Nauczycielom świata”, którzy poświęcają swoje życie – pracując często w trudnych warunkach i rzadko otrzymując uznanie, na jakie zasługują – aby pomóc następnemu pokoleniu zrealizować jego marzenia i kształtować naszą przyszłość”.

 

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” (PDF tutaj)

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” na czytniki:

EPUB ZNP_czytanki Edukacja..

MOBI ZNP_czytanki Edukacja…

Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), był honorowym gościem debaty „Szkoła na szóstkę”. Debata poświęcona przyszłości polskiej edukacji odbyła się w siedzibie ZNP w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podczas tego spotkania Andreas Schleicher wygłosił wykład o edukacji świtowej klasy.

Prezentacja pana Andreasa Schleichera została przetłumaczona na język polski. Staraliśmy się, żeby tłumaczenie to było wierne oryginałowi i zgodne z polskim tekstem książki „Edukacja światowej klasy”, gdzie autor przytacza niektóre z prezentowanych na konferencji danych. W kilku wypadkach – ze względów technicznych – nie udało się nam zastąpić w oryginalnych slajdach wszystkich tekstów angielskich polskimi, nie powinno to jednak utrudniać zrozumienia całości. Z tych samych względów slajd nr 48 pozostał w języku angielskim.

PREZENTACJA Andreas Schleicher_World Class

Galeria zdjęć z debaty (tutaj)

 
KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

06.02.2023

Konwój humanitarny z generatorami prądu dla ukraińskich szkół i przedszkoli
Czytaj więcej

06.02.2023

Minister edukacji wycofał się z wykreślenia wartości punktowych przy ocenie pracy nauczycieli
Czytaj więcej

01.02.2023

Spotkanie w MEiN ws. płac, wcześniejszych emerytur i oceny pracy nauczycieli i komentarz VIDEO
Czytaj więcej

31.01.2023

Uwagi ZNP do projektu rozporządzenia ws. wynagradzania egzaminatorów
Czytaj więcej

31.01.2023

VIDEO. Rozmowy z ministerstwem edukacji
Czytaj więcej