Edukacja światowej klasy

31 sierpnia 2019 roku Związek Nauczycielstwa Polskiego zaprezentował najnowszą książkę Andreasa Schleichera „Edukacja światowej klasy”.

Książka ta została wydana w Polsce przez ZNP wraz z OECD i Evidence Institute. Andreas Schleicher zebrał w niej doświadczenia wynikające z obserwowania przez ostatnie dwie dekady siedemdziesięciu różnych systemów edukacji i zadedykował ją „Nauczycielom świata”, którzy poświęcają swoje życie – pracując często w trudnych warunkach i rzadko otrzymując uznanie, na jakie zasługują – aby pomóc następnemu pokoleniu zrealizować jego marzenia i kształtować naszą przyszłość”.

 

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” (PDF tutaj)

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” na czytniki:

EPUB ZNP_czytanki Edukacja..

MOBI ZNP_czytanki Edukacja…

Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), był honorowym gościem debaty „Szkoła na szóstkę”. Debata poświęcona przyszłości polskiej edukacji odbyła się w siedzibie ZNP w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podczas tego spotkania Andreas Schleicher wygłosił wykład o edukacji świtowej klasy.

Prezentacja pana Andreasa Schleichera została przetłumaczona na język polski. Staraliśmy się, żeby tłumaczenie to było wierne oryginałowi i zgodne z polskim tekstem książki „Edukacja światowej klasy”, gdzie autor przytacza niektóre z prezentowanych na konferencji danych. W kilku wypadkach – ze względów technicznych – nie udało się nam zastąpić w oryginalnych slajdach wszystkich tekstów angielskich polskimi, nie powinno to jednak utrudniać zrozumienia całości. Z tych samych względów slajd nr 48 pozostał w języku angielskim.

PREZENTACJA Andreas Schleicher_World Class

Galeria zdjęć z debaty (tutaj)

 

Login to your account below

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na listę odbiorców newslettera.. Obiecujemy nie spamować! Zapoznaj się z naszą polityką przetwarzania danych osobowych.

FreshMail.pl