Edukacja światowej klasy

Prezentujemy najnowszą książkę Andreasa Schleichera „Edukacja światowej klasy”.

Książka ta została wydana w Polsce przez ZNP wraz z OECD i Evidence Institute i zaprezentowana 31 sierpnia 2019 roku. Andreas Schleicher zebrał w niej doświadczenia wynikające z obserwowania przez ostatnie dwie dekady siedemdziesięciu różnych systemów edukacji i zadedykował ją „Nauczycielom świata”, którzy poświęcają swoje życie – pracując często w trudnych warunkach i rzadko otrzymując uznanie, na jakie zasługują – aby pomóc następnemu pokoleniu zrealizować jego marzenia i kształtować naszą przyszłość”.

 

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” (PDF tutaj)

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” na czytniki:

EPUB ZNP_czytanki Edukacja..

MOBI ZNP_czytanki Edukacja…

Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), był honorowym gościem debaty „Szkoła na szóstkę”. Debata poświęcona przyszłości polskiej edukacji odbyła się w siedzibie ZNP w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podczas tego spotkania Andreas Schleicher wygłosił wykład o edukacji świtowej klasy.

Prezentacja pana Andreasa Schleichera została przetłumaczona na język polski. Staraliśmy się, żeby tłumaczenie to było wierne oryginałowi i zgodne z polskim tekstem książki „Edukacja światowej klasy”, gdzie autor przytacza niektóre z prezentowanych na konferencji danych. W kilku wypadkach – ze względów technicznych – nie udało się nam zastąpić w oryginalnych slajdach wszystkich tekstów angielskich polskimi, nie powinno to jednak utrudniać zrozumienia całości. Z tych samych względów slajd nr 48 pozostał w języku angielskim.

PREZENTACJA Andreas Schleicher_World Class

Galeria zdjęć z debaty (tutaj)

 

Podziel się na:KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

13.12.2022

Edukacja jest najważniejsza – nasze rekomendacje
Czytaj więcej

22.04.2024

Nauczyciele nie mogą być od wszystkiego – konferencja prasowa ZNP
Czytaj więcej

19.04.2024

Rada ds. kobiet na rynku pracy z udziałem ZNP
Czytaj więcej

16.04.2024

Interwencja ZNP ws. skutków rezygnacji z nauczania przedmiotu historia i teraźniejszość
Czytaj więcej

15.04.2024

Postulaty ZNP do rewizji KPO – laptopy dla nauczycieli
Czytaj więcej

08.04.2024

Zmarł Kol. Roman Witkowski
Czytaj więcej