Edukacja światowej klasy

Prezentujemy najnowszą książkę Andreasa Schleichera „Edukacja światowej klasy”.

Książka ta została wydana w Polsce przez ZNP wraz z OECD i Evidence Institute i zaprezentowana 31 sierpnia 2019 roku. Andreas Schleicher zebrał w niej doświadczenia wynikające z obserwowania przez ostatnie dwie dekady siedemdziesięciu różnych systemów edukacji i zadedykował ją „Nauczycielom świata”, którzy poświęcają swoje życie – pracując często w trudnych warunkach i rzadko otrzymując uznanie, na jakie zasługują – aby pomóc następnemu pokoleniu zrealizować jego marzenia i kształtować naszą przyszłość”.

 

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” (PDF tutaj)

KSIĄŻKA „Edukacja światowej klasy” na czytniki:

EPUB ZNP_czytanki Edukacja..

MOBI ZNP_czytanki Edukacja…

Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), był honorowym gościem debaty „Szkoła na szóstkę”. Debata poświęcona przyszłości polskiej edukacji odbyła się w siedzibie ZNP w przeddzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Podczas tego spotkania Andreas Schleicher wygłosił wykład o edukacji świtowej klasy.

Prezentacja pana Andreasa Schleichera została przetłumaczona na język polski. Staraliśmy się, żeby tłumaczenie to było wierne oryginałowi i zgodne z polskim tekstem książki „Edukacja światowej klasy”, gdzie autor przytacza niektóre z prezentowanych na konferencji danych. W kilku wypadkach – ze względów technicznych – nie udało się nam zastąpić w oryginalnych slajdach wszystkich tekstów angielskich polskimi, nie powinno to jednak utrudniać zrozumienia całości. Z tych samych względów slajd nr 48 pozostał w języku angielskim.

PREZENTACJA Andreas Schleicher_World Class

Galeria zdjęć z debaty (tutaj)

 
KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

11.08.2022

Opinia ZNP do projektów rozporządzeń dot. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli
Czytaj więcej

29.07.2022

Sejm zajmie się propozycją ZNP zwiększającą pensje wszystkich nauczycieli o 20%
Czytaj więcej

27.07.2022

Projekt rozporządzenia płacowego nauczycieli – opinia ZNP
Czytaj więcej

27.07.2022

Rozporządzenie ws. podziału oświatowej subwencji – opinia ZNP
Czytaj więcej

27.07.2022

Wyjaśnienie dotyczące publikacji wp.pl
Czytaj więcej