Głos: Zakopani w teczkach

Polecamy najnowszy numer Głosu Nauczycielskiego (nr 35 z 29 sierpnia br.)! 

Temat z okładki: Zakopani w teczkach

Dodatkowe wymagania, sprawozdania, opracowania, prezentacje – tak będzie wyglądał nowy system awansu zawodowego, który wchodzi w życie 1 września br. Szkoły powinny przygotować się na kolejny zalew biurokracji. W nowej formule awansu mocno skomplikują się dwie sprawy: sposób realizacji stażu na kolejny stopień awansu oraz postępowanie egzaminacyjne i kwalifikacyjne (w sumie jedno niewiele będzie się różniło od drugiego). W nowym rozporządzeniu awansowym minister Anna Zalewska znacząco rozbudowała listę wymagań stawianych nauczycielom podczas stażu i po jego zakończeniu. Generalnie – będzie dużo trudniej, niż jest obecnie.

Oprócz tego w numerze:

  • NASZ TEMAT. Taka odpowiedź to żadna odpowiedź… Rozmawiamy z Andrzejem Kupczakiem, nauczycielem z Oławy, który dostał z MEN odpowiedź na napisany pół roku temu list otwarty.
  • NASZA TABLICA. Skrót najnowszych informacji związkowych i oświatowych. Wyjmij wkładkę i wywieś na tablicy w swojej placówce!
  • REFORMA. SPRAWDZAM. W gimnazjum tętniło życie, po zmianach tracą wszyscy: uczniowie, nauczyciele, społeczność lokalna. Przed pierwszym dzwonkiem rozmawiamy z samorządowcami.
  • WYWIAD. Zależy mi na przekonaniu wszystkich, że ten urząd ma działać jako urząd ponadpolityczny – mówi dr hab. Ewa Jarosz, kandydatka na Rzecznika Praw Dziecka.
  • WARSZTAT PEDAGOGA. To, jak przebiegnie nasze pierwsze spotkanie po wakacjach, jest ważne nie tylko wtedy, gdy zaczynamy współpracę z nową klasą. Na co zwrócić uwagę?
  • BLIŻEJ PRAWA: Umowy z automatycznym awansem i umowy za zgodą kuratora; Urlop wypoczynkowy i uzupełniający 2018; Dodatek stażowy dla nauczyciela.

Polecamy!

EWYDANIE

Zamów prenumeratę: tel. (22) 318-92-60

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

07.01.2026

Film z Ogólnopolskiego Jubileuszu 120-lecia ZNP w Krakowie

Ogólnopolska uroczystość z okazji 120-lecia Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyła się 15 grudnia 2025 r. w...

Czytaj więcej

30.12.2025

Nowy Rok 2026

Dobrego Nowego Roku! Zdrowia, siły, balansu, lepszych dni dla edukacji! Niech Nowy Rok 2026 przyniesie więcej...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY