Głos Nauczycielski nr 12/22 marca 2023

Drożyzna masakruje płace nauczycieli

18,4 proc. – tyle wyniosła inflacja w lutym br. (według GUS). Domowe budżety nauczycieli rujnuje nie tylko wzrost cen żywności (o 24 proc. w ciągu roku), lecz także kosztów dojazdów do pracy i użytkowania mieszkania. Rządowe tzw. podwyżki dla nauczycieli (o 7,8 proc.) pozostają daleko w tyle za inflacją. Jedyną szansą na realny wzrost płac (o 20 proc.) jest projekt ZNP – o tym pisze Głos Nauczycielski nr 12 z 22 marca br.

Oprócz tego w numerze:
■ MATURA 2023. CKE zmienia zasady oceniania arkuszy.
■ SPORY ZBIOROWE. To minister powinien być stroną.
■ DEALERZY WIEDZY. Robert Górniak: Nie wróżę z fusów.
■ NASZE SPRAWY. Mobbing jako patologia społeczna.
■ UCZNIOWIE W KRYZYSIE. Agata Karolczyk-Kozyra: Wołanie o pomoc.
■ NASZ KONKURS. Przemysław Gryt: Twórcza destrukcja – to działa.
■ TEATR DLA NAUCZYCIELI. Kacper Gugała: Słowo na scenie czyli o recytacji.
■ BLIŻEJ PRAWA. Awans a przeszeregowanie i przekształcenie stosunku pracy; Mały ruch kadrowy (5). Wypowiadanie umów stałych; Kadry. Odprawa emerytalna nauczyciela i pracownika oświaty.
Polecamy!

W numerze 12/2023:

Wydanie elektroniczne Głosu Nauczycielskiego można czytać na stronie e.glos.pl lub w aplikacji mobilnej na smartfon i tablet, którą można pobrać tutaj:

Drodzy nauczyciele, dyrektorzy, związkowcy, przedstawiciele samorządów!

Porady z zakresy prawa oświatowego oraz awansu zawodowego, aktualności oświatowe, niezależne opinie, komentarze i krytyczne analizy, a także publikacje poświęcone historii polskiej oświaty i Związku znajdziecie tylko w Głosie Nauczycielskim.

Prenumeratę na 2022 r. można zamawiać w redakcji (KLIKNIJ TUTAJ):




KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY