,

Kształcenie zdalne: Firmy odpowiadają na nasz apel o wsparcie dla szkół i nauczycieli

Apelujemy do rządu o wsparcie dla uczniów realizujących w domach podstawę programową i nauczycieli kształcących zdalnie: szybki i darmowy internet, odpowiedni sprzęt, narzędzia i platformy edukacyjne online. Rząd nie odpowiada, zgłaszają się za to firmy oferujące pomoc: Google i Orange.

GOOGLE

Firma Google odpowiada na nasz apel o pomoc dla szkół i nauczycieli kształcących online. Google poleca:

  • webinary od poniedziałku do piątku o 14:00 i 17:00 na kanale YouTube,
  • indywidualne konsultacje i dowiedz się jak prowadzić lekcje zdalnie, wykorzystując bezpłatną usługę G Suite dla Szkół i Uczelni.

Skorzystaj z bezpłatnych narzędzi do zdalnej edukacji

Bezpłatna usługa G Suite dla szkół i uczelni daje dostęp do narzędzi umożliwiających efektywną pracę zdalną pomiędzy nauczycielami a uczniami. Dzięki nim nauczyciele mogą prowadzić zajęcia online, tworzyć wirtualne klasy, dzielić się plikami oraz komunikować z uczniami. w jednym miejscu. Obejrzyj krótki film wyjaśniający czym jest G Suite dla szkół i uczelni (kliknij tutaj).

Jesteś nauczycielem i chcesz dowiedzieć się jak korzystać z narzędzi G Suite dla Szkół i Uczelni?

Dołącz do szkolenia live jeszcze dziś

Dołącz do webinaru odbywającego się od poniedziałku do piątku o 17:00, na kanale Internetowe Rewolucje, na YouTube (kliknij tutaj) i posłuchaj na żywo, jak korzystać z G Suite dla Szkół i Uczelni. W czasie webinaru można przez cały czas zadawać pytania na żywo, na które od razu odpowiadają nasi moderatorzy.
Jeśli chcesz, Google może wysłać ci przypomnienie o webinarze (kliknij tutaj)

Jesteś dyrektorem lub administratorem sieci i chcesz dowiedzieć się jak uruchomić G Suite w swojej szkole?

Dołącz do szkolenia live jeszcze dziś

Dołącz do webinaru odbywającego się od poniedziałku do piątku o 14:00 na kanale Internetowe Rewolucje, na YouTube (kliknij tutaj) i posłuchaj w jaki sposób przyłączyć swoją szkołę do usługi G Suite dla szkół i uczelni. W czasie webinaru można przez cały czas zadawać pytania na żywo, na które od razu odpowiadają nasi moderatorzy.
Jeśli chcesz, Google może wysłać Ci przypomnienie o webinarze (kliknij tutaj)

Masz dodatkowe pytania?
Uzyskaj odpowiedź mailową w 24 godziny
Napisz na maila [email protected] opisując w czym potrzebujesz wsparcia. Google udzieli odpowiedzi w przeciągu 24 godzin.

Skorzystaj z bezpłatnej konsultacji indywidualnej

Umów się na bezpłatną, indywidualną 45-minutową sesję z ekspertem programu Internetowe Rewolucje dla Edukacji, który pomoże Ci zapoznać się z funkcjonalnościami narzędzi G Suite i odpowie na Twoje pytania – (kliknij tutaj, aby zapisać się na konsultację)

 

ORANGE

INTERNET za 1 zł miesięcznie przez 2 miesiące dla nauczycieli, uczniów i studentów, którzy nie mają jeszcze sieci. To akcja, którą uruchomiła firma Orange po naszym apelu do rządu o internet dla szkolnej społeczności. Poniżej informacja, jaką otrzymaliśmy o tej akcji od firmy Orange:

“Akcja Orange Polska wspierająca zdalną naukę to nawet 200 GB internetu do wykorzystania z kodem EDUFLEX.

Uczniowie i ich rodzice, studenci oraz nauczyciele mogą skorzystać z Orange Flex przez dwa miesiące za złotówkę miesięcznie. Na naukę otrzymają nawet 200 GB do wykorzystania w smartfonie, tablecie czy komputerze. Żeby skorzystać z akcji wystarczy ściągnąć na smartfon aplikację Orange Flex. Następnie wybrać dowolny plan komórkowy z określoną liczbą GB (maksymalnie 100 GB miesięcznie), przenieść swój numer lub wybrać nowy – rejestracja numeru odbywa się automatycznie w aplikacji. Ważne żeby przed wyborem metody płatności wpisać kod EDUFLEX. Na koniec zastaje aktywacja planu.

Weryfikacja użytkowników, którym przysługuje internet za złotówkę nie nastąpi na etapie aktywacji usługi. Zrobimy to w trakcie pierwszego miesiąca korzystania z Orange Flex. Wtedy poprosimy o potwierdzenie statusu uprawniającego do skorzystania z akcji np. w przypadku uczniów i studentów będzie to podanie numeru legitymacji, a nauczycieli – potwierdzenie zatrudnienia.

Z internetu w Orange Flex za złotówkę można korzystać na smartfonie, tablecie i komputerze. Po aktywacji usługi Orange Flex są dwa rozwiązania. Pierwsze – zamówić w aplikacji bezpłatną dodatkową kartę SIM, którą należy włożyć do tabletu lub modemu i wtedy można korzystać z numeru zarówno na telefonie, jak i innych urządzeniach. Drugie – jeśli ktoś będzie chciał korzystać jedynie z internetu, wystarczy że główną kartę SIM włoży do tabletu czy modemu.

Użytkownicy Orange Flex będą potrzebowali nowej karty SIM jeśli aktywują nowy numer lub przenoszą go od innego operatora (klienci przenoszący numer z innych ofert Orange – w tym nju, nie potrzebują nowej karty SIM). W tej chwili z tej opcji mogą skorzystać tylko nowi klienci Orange Flex. Dla obecnych użytkowników – uczniów i ich rodziców, studentów i nauczycieli, przygotowujemy inne rozwiązanie. Poinformujemy o nim w najbliższych dniach.

Orange Flex jest wyjątkową usługą komórkową, w pełni cyfrową i bezpieczną. Wszystko odbywa się poprzez intuicyjną aplikację bez wychodzenia z domu, co jest szczególnie istotne w czasie trwania pandemii. Co istotne w Orange Flex nie ma długoterminowych umów.

Regulamin nowej akcji dla uczniów i ich rodziców, studentów, doktorantów oraz nauczycieli jest dostępny na stronie www.flex.orange.pl “.

 

POWIĄZANE WPISY

22.09.2023

List Prezydium KSPAiO ZNP do Pracowników administracji i obsługi

Koleżanki i Koledzy W najbliższych dniach nauczyciele otrzymają specjalną nagrodę z okazji 250. rocznicy...

Czytaj więcej

21.09.2023

Opinia Prezydium ZG ZNP do ustawy budżetowej na rok 2024 oraz ustawy o szczególnych rozwiązania służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024

Prezydium Zarządu Głównego ZNP, odpowiadając na pisma Ministra Finansów z dnia 24 sierpnia 2023 r....

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

07.06.2023

ZNP domaga się 20-procentowych podwyżek dla nauczycieli od lipca – komunikat ZNP
Czytaj więcej

22.09.2023

List Prezydium KSPAiO ZNP do Pracowników administracji i obsługi
Czytaj więcej

21.09.2023

Opinia Prezydium ZG ZNP do ustawy budżetowej na rok 2024 oraz ustawy o szczególnych rozwiązania służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2024
Czytaj więcej

04.09.2023

Dziękujemy za udział w pikiecie 1.09.2023
Czytaj więcej

03.09.2023

List prezesa ZNP z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024
Czytaj więcej

01.09.2023

Petycja uczestników i uczestniczek pikiety protestacyjnej ZNP 1.09.2023
Czytaj więcej