Narady o edukacji

Zachęcamy do zorganizowania debat o edukacji: o tym, jaka jest, a jaka powinna być polska szkoła.

Związek w programie „Szkoła na 6” zaproponował kilka obszarów tematycznych (wzrost nakładów na edukację, odchudzenie podstaw programowych, kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zmniejszenie biurokracji w szkołach, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli, wzrost wynagrodzeń nauczycieli i pracowników oświaty), ale można też skorzystać z propozycji tematów do dyskusji oraz gotowych scenariuszy przeprowadzenia debaty opisanych na stronie www.naradaobywatelska.pl.

JAK ZORGANIZOWAĆ NARADĘ?

To bardzo proste!

  1. Znajdź miejsce (szkoła, klub, biblioteka, plener)
  2. Stwórz kawiarniany klimat do rozmowy.
  3. Zaproś ludzi (nauczyciele, rodzice, uczniowie, samorządowcy i inni chętni)
  4. Zarejestruj naradę NOoE
  5. Skorzystaj z gotowych materiałów – modyfikuj do woli!
  6. Spotkajcie się i rozmawiajcie

Wszystkie materiały, w tym opis, plakaty i zaproszenia są na stronie www.naradaobywatelska.pl

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

15.06.2026

Wyniki ogólnopolskiego badania nt. ryzyka psychologicznego i stresu w zawodzie nauczyciela

Dobrostan nauczyciela nie jest kwestią poboczną ani luksusem – to jeden z filarów, na których opiera się dobra...

Czytaj więcej

11.06.2026

Stres w zawodzie nauczyciela. Prezentacja wyników ogólnopolskiego badania – zaproszenie na konferencję prasową

Zapraszamy na konferencję prasową w poniedziałek 15 czerwca, podczas której przedstawiciele ZNP i UW po raz...

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY