“Nauczyciele dobici i poniżeni falą hejtu”

„Atak na szefa ZNP Sławomira Broniarza podczas strajku nauczycieli w 2019 roku, był wcześniej zaplanowany przez PiS. W czasie protestu w partii oczekiwano, że „nauczyciele jako grupa zostaną w następnych kilkudziesięciu godzinach dobici i poniżeni falą hejtu.

Tak wynika z nowych maili, opublikowanych na stronie Poufna Rozmowa. Posiadane przez nas materiały z internetu z 2019 roku dowodzą, że strategie opisane w korespondencji były realizowane już od pierwszego dnia nauczycielskiego protestu. Akceptował je premier Mateusz Morawiecki”.

Źródło: OKO.press, 14.01.2022

#DworczykLeaks. Fala hejtu na strajk nauczycieli była zaplanowana i sterowana przez PiS. Są dowody! (oko.press)

14 stycznia 2022 r. opublikowano maile, które mają pochodzić ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka, a której zawartość mieli przechwycić hakerzy, ujawniające plan przygotowanego ataku na prezesa ZNP i nauczycieli w czasie protestu w 2019 r.

W ujawnionej korespondencji znajdują informacje dotyczące prezesa ZNP i szykowanego medialnego ataku na niego ze strony rządu. Miało do niego dojść w 2019 roku. Wiadomości ze skrzynek pocztowych, które mają należeć do czołowych polityków PiS i ich współpracowników, ujawnił portal Poufna rozmowa. O sprawie informują największe portale i stacje telewizyjne. 

Pierwsza wiadomość ma pochodzić ze skrzynki Krzysztofa Wilamowskiego – szefa biura prasowego PiS. To mail z tytułem “Co mamy na Broniarza (dodatkowe grafiki z MEN)”.

Na liście adresatów emaila ze skrzynki Wilamowskiego są ówcześni europosłowie PiS Tomasz Poręba i Beata Mazurek, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker, szef komitetu wykonawczego PiS a obecnie poseł i sekretarz generalny partii Krzysztof Sobolewski oraz Anna Plakwicz i Piotr Matczuk –  marketingowcy, którzy pomagają PiS w kampaniach wyborczych.

W mailu zarysowano plan medialnego ataku na prezesa ZNP. Materiały szkalujące prezesa ZNP Sławomira Broniarza miały pojawić się m.in. w telewizji, na portalu.

Z innego maila z 16 kwietnia 2019 roku wynika, że  Andrzej Klarkowski, dyrektor w Kancelarii Premiera miał rozsyłać politykom PiS analizę „dlaczego PiS wygrywa ze strajkiem nauczycieli w social media” przygotowaną przez „Politykę w sieci”.

Zawarł też swój komentarz do analizy w którym przekonywał m.in, że „mimo wsparcia (coraz słabszego) strajku nauczycieli w dużych miastach partia rządząca skutecznie komunikuje się ze swoim elektoratem na terenach wiejskich oraz w małych miastach” a “nauczyciele jako grupa w następnych kilkudziesięciu godzinach zostaną dobici i poniżeni falą hejtu”.

Zdjęcia zostały opublikowane 14 stycznia 2022 roku na Twitterze m.in. przez posłów Michała Szczerbę i Dariusza Jońskiego.

Komentarz prezesa ZNP: Potwierdzam: doświadczyliśmy i hejtu, i ataku podczas strajku i protestu w 2019 roku. Już w czasie rozmów w kwietniu 2019 r. minister Michał Dworczyk, który był jednym z głównych negocjatorów strony rządowej, przyniósł i pokazywał moje zdjęcia. Potem pojawiały się one w programach telewizyjnych. Czy tak wyglądała kuchnia tych ataków, jak wynika z ujawnionych właśnie maili? Czy była przygotowana narracja – gotowe materiały, zdjęcia, wpisy by zdyskredytować mnie, ale przede wszystkim protest w słusznej sprawie? Przecież to był legalnie prowadzony protest, w którym chodziło o lepszą szkołę! A z ujawnionych maili wynika, że próbowano zdyskredytować nauczycieli, jako grupę zawodową! Takie metody w demokratycznym kraju?

MEDIA opisują aferę mailową:

Afera mailowa i strajk nauczycieli. “Zostaną dobici i poniżeni falą hejtu” – TVN24

#DworczykLeaks. Fala hejtu na strajk nauczycieli była zaplanowana i sterowana przez PiS. Są dowody! (oko.press)

Nagonka na ZNP. Co się działo w oświacie, gdy urzędnicy PiS zaczęli wymieniać się mailami ws. hejtu na Sławomira Broniarza i nauczycieli? – Głos Nauczycielski (glos.pl)

Afera e-mailowa. “Co mamy na Broniarza? Możliwe kierunki ataku” – Wiadomości (onet.pl)

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

17.07.2024

VIDEO: Pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. kwalifikacji, kształcenia i doskonalenia nauczycieli

17 lipca 2024 r. odbyło się w MEN pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. kwalifikacji, kształcenia i...

Czytaj więcej

17.07.2024

VIDEO: Pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. awansu i oceny pracy nauczycieli

16 lipca 2024 r. odbyło się pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli. Grupa...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

27.05.2024

Nauczyciel Roku 2024 i Nauczyciel Jutr@. Można już zgłaszać kandydatów!
Czytaj więcej

13.12.2022

Edukacja jest najważniejsza – nasze rekomendacje
Czytaj więcej

17.07.2024

VIDEO: Pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. kwalifikacji, kształcenia i doskonalenia nauczycieli
Czytaj więcej

17.07.2024

VIDEO: Pierwsze spotkanie grupy roboczej ds. awansu i oceny pracy nauczycieli
Czytaj więcej

15.07.2024

16 i 17 lipca: Grupy robocze ds. awansu i kwalifikacji
Czytaj więcej

15.07.2024

Związkowe abc: Informator dla oddziałów ZNP
Czytaj więcej

10.07.2024

WYNAGRODZENIA: Sprawy wymagające pilnego uregulowania i konkretne propozycje ZNP
Czytaj więcej