Nowy przedmiot – HiT

Edyta Książek, członek Zarządu Głównego ZNP komentuje wprowadzenie nowego przedmiotu – historia i teraźniejszość (HiT).

HiT ma wejść do szkół ponadpodstawowych od 1 września 2022 r. i zastąpi WOS na poziomie podstawowym.

W marcu 2022 r. ministerstwo edukacji opublikowało dwa z trzech rozporządzeń dotyczących zmian w podstawie programowej do historii oraz wprowadzenia nowego przedmiotu – historia i teraźniejszość.

Związek Nauczycielstwa Polskiego negatywnie zaopiniował projekt wprowadzający do systemu edukacji nowy przedmiot historia i teraźniejszość. Edyta Książek z ramienia ZNP brała udział w opiniowaniu nowego przedmiotu oraz w posiedzeniach sejmowych komisji na ten temat. Polecamy jej komentarz poniżej.

– Wielu z Was ma wątpliwości i obawy, bo nie chce w szkole mówić, jak uczeń ma myśleć, ale chce uczyć tego myślenia przy wykorzystaniu znanych i sprawdzonych metod aktywnych jak chociażby debaty – mówi Edyta Książek, członek ZG ZNP.

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

19.08.2026

Odeszła nauczycielka pani Wanda Traczyk-Stawska

18 sierpnia o godzinie 22:45 odeszła Wanda Traczyk-Stawska, żołnierka AK, uczestniczka Powstania Warszawskiego,...

Czytaj więcej

17.08.2026

Manifestacja ZNP. Politycy do tablicy: Gdzie są godne płace?

Protestujemy! 31 sierpnia 2026 roku odbędzie się w Warszawie manifestacja nauczycieli i pracowników oświaty ZNP....

Czytaj więcej



KATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY