15.05.2018 Ogólnopolska kampania pokazująca zarobki nauczycieli

We wtorek ruszamy z ogólnopolską kampanią, pokazującą zarobki nauczycieli. Rzeczywiste zarobki, a nie wirtualne średnie wynagrodzenia, którymi posługuje się MEN.

Chcemy, aby w przestrzeni publicznej pojawiły się rzeczywiste zarobki nauczycieli w kontekście obecnej sytuacji na rynku pracy, a także słów minister Anny Zalewskiej o podwyżkach i pensjach pedagogów.

W ten sposób pragniemy zwrócić uwagę na problem niskich płac w oświacie oraz na fakt, że skromne zarobki połączone z ogromną odpowiedzialnością już dziś zniechęcają młodych do pracy w oświacie, a szczególnie w przedszkolach. Za chwilę brak chętnych do pracy z dziećmi i uczniami może stać się dużym problemem społecznym.