31.08.2019 Debata edukacyjna

Od miesięcy w środowisku działaczy i ekspertów edukacyjnych, w organizacjach i instytucjach oświatowych, w związkach zawodowych i w szkołach toczą się dyskusje nad przyszłością polskiej edukacji. Z wielu organizacji płyną apele o stworzenie forum, na którym mogliby się spotkać praktycy i specjaliści i gdzie można byłoby wspólnie przedyskutować propozycje, jak odwrócić negatywne tendencje, jak doprowadzić do tego, by polski system edukacji sprostał wyzwaniom XXI wieku, kształcąc odpowiedzialnych, kierujących się zasadami demokracji i ufających we własne możliwości obywateli.

Debata edukacyjna „Szkoła na szóstkę” odbędzie się w przededniu rozpoczęcia nowego roku szkolnego, 31 sierpnia 2019 roku, w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie przy ul. Smulikowskiego 6/8 (sala kolumnowa).

Honorowym gościem tego spotkania będzie Andreas Schleicher, który kieruje Dyrekcją ds. Edukacji w Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Andreas Schleicher zainicjował i nadzoruje Program Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów (PISA).

Zapraszamy serdecznie nauczycieli, pedagogów, rodziców, ekspertów, osoby zajmujące się edukacją, przedstawicieli i przedstawicielki organizacji pozarządowych (rejestracja online zakończona)!

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się na listę odbiorców newslettera.. Obiecujemy nie spamować! Zapoznaj się z naszą polityką przetwarzania danych osobowych.