Koleżanki i Koledzy, Nauczyciele oraz Pracownicy Oświaty!
Dzisiaj uroczyste zakończenie roku szkolnego. W imieniu ZNP pragniemy podziękować Wam za codzienny trud, profesjonalizm i ogromne zaangażowanie!
Dziękujemy nauczycielom za pasję w przekazywaniu wiedzy. To dzięki Waszej wytrwałości i dzięki profesjonalizmowi polska szkoła, przedszkole, placówka oświatowa – mimo wielu trudności – wciąż jest bezpiecznym i rozwijającym miejscem dla dzieci i młodzieży.
Dziękujemy również pracownikom administracji i obsługi, bez których żadna szkoła ani przedszkole nie mogłyby funkcjonować. Jesteście fundamentem tej machiny!
Z okazji rozpoczynających się wakacji życzymy Wszystkim – także uczniom i uczennicom – przede wszystkim bezpiecznego i spokojnego odpoczynku. Niech ten czas będzie dla Was okazją do regeneracji sił!
Przy tej okazji przypominamy osobom spoza środowiska oświatowego, że nauczyciele nie korzystają z „wakacji”. Nauczyciele mają przysługujący im ustawowo urlop wypoczynkowy.