Zyta Czechowska Nauczycielem Roku 2019!

Rozstrzygnięcie konkursu organizowanego od 18 lat przez tygodnik Głos Nauczycielski nastąpiło 8 października podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim. W tym roku laur zwycięzcy trafił do Zyty Czechowskiej nauczycielki i pedagoga specjalnego z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku (woj. wielkopolskie).

Ewa Drobek i ks. Damian Wyżkiewicz – zostali wyróżnieni w Konkursie Nauczyciel Roku 2019. Ewa Drobek jest nauczycielką języka angielskiego i języka niemieckiego w XV LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. N. Żmichowskiej w Warszawie. Ks. Damian Wyżkiewicz jest nauczycielem religii w Zespole Szkół nr 22 im. E. Konopczyńskiego w Warszawie.

Jakub Błaszczykowski, reprezentant Polski w piłce nożnej, ale także założyciel fundacji Ludzki Gest, jest laureatem tytułu Przyjaciel Szkoły 2019. Natomiast tytułem Inicjatywa Edukacyjna Roku 2019 nagrodzono Maraton Pisania Listów Amnesty International.

– Gratulacje dla wszystkich laureatów Konkursu. Chciałabym serdecznie podziękować organizatorom tego zaszczytnego Konkursu. Jest mi bardzo, bardzo miło, że tytuł Nauczyciela Roku 2019 przypadł właśni mi. Jestem pedagogiem specjalnym, pracuję w szkole specjalnej i nigdy nie pomyślałabym, że nauczyciel z takiej placówki mógłby być najlepszym nauczycielem. To wyróżnienie nie tylko dla mnie, ale dla wszystkich nauczycieli, którzy każdego dnia zmagają się z naprawdę trudnymi przypadkami i robią wspaniałą pracę – powiedziała tuż po odebraniu nagrody Nauczyciela Roku 2019 pani Zyta.

Podziękowała swoim najbliższym współpracownikom, koleżankom i kolegom z placówki, w której uczy, a także najbliższym.

– Wszyscy wyróżnieni nauczyciele wiedzą, że pasja to najważniejsza rzecz w zawodzie nauczyciela. Ale ważne jest też wsparcie najbliższych. I ja to wsparcie od mojej córki i mojego męża mam. Bez nich pewnie nie mogłabym działać w tak wielu obszarach – stwierdziła tegoroczna zwyciężczyni. – Chciałabym podziękować mojemu rodzeństwu, a mam dziewięcioro rodzeństwa. I mojej mamie, która zmagała się z wieloma trudnościami, a wychowała nas na dobrych ludzi. Oprócz mnie jeszcze dwie moje siostry są nauczycielkami – dodała.

Nagrodę ZNP wręczył wiceprezes ZG ZNP Krzysztof Baszczyński.

FOTO (galeria zdjęć).

Podziel się na:

POWIĄZANE WPISY

24.05.2024

ZNP opiniuje projekt rozporządzenia ws. podstawy programowej

ZNP opiniuje projekt rozporządzenia Ministra Edukacji ws. podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz podstawy...

Czytaj więcej

17.05.2024

Webinarium “Ochrona małoletnich w placówce oświatowej”- 23 maja

Zapraszamy na webinarium “Ochrona małoletnich w placówce oświatowej”, które odbędzie się 23 maja w...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZniżkiZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

13.12.2022

Edukacja jest najważniejsza – nasze rekomendacje
Czytaj więcej

24.05.2024

ZNP opiniuje projekt rozporządzenia ws. podstawy programowej
Czytaj więcej

17.05.2024

Webinarium “Ochrona małoletnich w placówce oświatowej”- 23 maja
Czytaj więcej

13.05.2024

Po interwencji ZNP nauczyciele klas 1-3 otrzymają bony na laptopy
Czytaj więcej

10.05.2024

NAU: Program „Zwrot składki”
Czytaj więcej

07.05.2024

Webinarium ZNP
Czytaj więcej