Miasteczko edukacyjne. Sobota 8.10. Temat dnia: Młodzi nauczyciele

Od 8 do 14 października 2022 roku Związek Nauczycielstwa Polskiego organizuje w Warszawie całodobowe Miasteczko edukacyjne. To miejsce debat i rozmów o tym, jak poprawić sytuację edukacji, przezwyciężyć narastające problemy szkół, przedszkoli i placówek oświatowych oraz uczelni wyższych.

W każdym dniu debata w miasteczku będzie toczyła się wokół wiodących tematów.

Inauguracja Miasteczka edukacyjnego 8.10.2022

Sobota 8.10.2022 

Temat dnia: Młodzi nauczyciele 

TRANSMISJA Godz. 10.00 – konferencja prasowa. Uczestnicy: Sławomir Broniarz prezes ZNP, Arkadiusz Boroń (ZNP Małopolska), Urszula Woźniak (ZNP Warszawa) oraz koordynatorzy: Szymon Lepper (ZNP) i Dorota Obidniak (ZNP)

– Nas, młodych nauczycieli jest coraz mniej. Jesteśmy takim gatunkiem zagrożonym, bo nie zapowiada się na to, żeby było nas więcej, a jeśli ten trend się utrzyma i nie zostaną podjęte konkretne działania, które podniosą prestiż tego zawodu, które nie sprawią, że więcej ludzi będzie chciało być nauczycielami i nauczycielkami, to doprowadzimy wspólnie do wielkiej katastrofy – mówił Szymon Lepper przewodniczący Centralnego Klubu Młodego Nauczyciela ZNP podczas inauguracji Miasteczka edukacyjnego w Warszawie.

10.30 – 14.00 – Dyskusja uczestników – nauczycieli i nauczycielek – miasteczka: My i nasze doświadczenia. Dlaczego zostałem nauczycielem? Co mnie do tego skłoniło? Jak się czuję jako nauczyciel? Dlaczego (nie)chcę być nauczycielem? Dlaczego edukacja jest ważna?

13.00 – 15.00 Dyżur prawników

14.00 – 15.00 Wystawienie plansz z postulatami, hasłami do uzupełnienia. Nagrywanie filmików z podziękowaniami dla nauczycieli. Uzupełnianie hasła: “Edukacja jest najważniejsza, ponieważ …”

TRANSMISJA 15.00 – 17.00 – Panel dyskusyjny: Nauczyciele Szkoły Jutra. Nauczyciel obywatel i Europejczyk. Koncepcja prof. Michaela Schratza. Aktualna? Zapomniana? Chybiona?

Moderator: Dorota Obidniak

Paneliści/panelistki:

  1. Szymon Lepper, ZNP
  2. Elwira Zabłocka, ZNP
  3. Katarzyna Bekier, ZNP
  4. Kacper Krakowiak, tegoroczny absolwent Kolegium Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Społecznych
  5. dr Bartosz Machalica, politolog, Centrum im. Ignacego Daszyńskiego, współautor raportu „Pęknięte pokolenie rewolucjonistów? Młodzi wobec sytuacji w Polsce w 2021 roku”

Oglądaj transmisję na: 

– facebookowym profilu ZNP @znpedupl   

– kanale YOU TUBE „ZNP przedstawia”   

#EdukacjaJestNajważniejsza #ZNP 

POWIĄZANE WPISY

Edukacja jest najważniejsza!

To hasło przyświecało debatom odbywającym się w ramach Miasteczka edukacyjnego, które funkcjonowało w samym...

Czytaj więcej
Szefowa amerykańskiego związku AFT dziękuje ZNP

14 października 2022 r. Miasteczko edukacyjne odwiedziła Randi Weingarten przewodnicząca American Federation of...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeProtestReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediachдопомагаємо вчителям

NAJNOWSZE WPISY

31.01.2023

Uwagi ZNP do projektu rozporządzenia ws. wynagradzania egzaminatorów
Czytaj więcej

31.01.2023

VIDEO. Rozmowy z ministerstwem edukacji
Czytaj więcej

28.01.2023

Nauczyciele grają dla WOŚP
Czytaj więcej

26.01.2023

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Czytaj więcej

24.01.2023

Ocena pracy: Projekt nowelizacji zgodny z postulatem ZNP – likwiduje wartości punktowe
Czytaj więcej