,

Rozmowy na temat wynagrodzeń tylko z jednym związkiem

Dziś odbyło się spotkanie nt. wynagrodzeń tylko z jednym związkiem zawodowym, tym samym, z którym rząd podpisał niezrealizowane do dziś porozumienie w 2019 r.

A jeszcze 22 października 2021 r. minister Przemysław Czarnek – podczas negocjacji z trzema związkami zawodowymi – zaproponował i zapowiedział spotkanie wszystkich trzech związków.

W poniedziałek, 15 listopada ministerstwo edukacji w mediach społecznościowych poinformowało o spotkaniu na temat wynagrodzeń nauczycieli w Kancelarii Prezydenta z udziałem Prezydenta RP, Premiera RP oraz związkowców z „Solidarności” – Piotra Dudy i Ryszarda Proksy. W spotkaniu uczestniczyli także minister Przemysław Czarnek i wiceminister Dariusz Piontkowski.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie był zaproszony na spotkanie i nie był o nim poinformowany. Jesteśmy zaskoczeni takim wybiórczym traktowaniem partnerów społecznych, tym bardziej, że 22 października minister Przemysław Czarnek – podczas negocjacji z trzema związkami zawodowymi – zaproponował i zapowiedział spotkanie wszystkich związków zawodowych z premierem panem Mateuszem Morawieckim.

10 listopada Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował do ministra edukacji list z wnioskiem o podaniem terminu i miejsca tegoż spotkania. – 22 października podczas kolejnej tury rozmów Zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty ze strony Pana Ministra została złożona deklaracja spotkania przedstawicieli trzech central związkowych z Premierem Rządu Mateuszem Morawieckim – napisaliśmy w liście do MEiN. – Związek Nauczycielstwa Polskiego prosi o informację w jakiej formule i kiedy odbędzie się deklarowane spotkanie związków zawodowych z Premierem.

Do dzisiaj nie otrzymaliśmy odpowiedzi na nasz wniosek.

FOTO: Pałac Prezydencki, źródło: https://www.prezydent.pl/kancelaria/rezydencje-kprp/palac-prezydencki/

Relacja TVN24: https://tvn24.pl/bez-przerwy-rok-szkolny-z-tvn24/pensje-nauczycieli-prezydent-duda-spotkal-sie-tylko-solidarnoscia-na-spotkaniu-nie-bylo-znp-i-fzz-5490031

POWIĄZANE WPISY

06.12.2021

Wysłuchanie społeczne

Wysłuchanie społeczne ws. #lexCzarnek odbędzie się dziś o godz. 14:00 w sali 111 Sejmu RP oraz online za...

Czytaj więcej

03.12.2021

Lex Czarnek: Wysłuchanie społeczne w poniedziałek, 6.12

Wysłuchanie społeczne rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy – Prawo oświatowe oraz niektórych innych...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediach

NAJNOWSZE WPISY

06.12.2021

Wysłuchanie społeczne
Czytaj więcej

03.12.2021

Lex Czarnek: Wysłuchanie społeczne w poniedziałek, 6.12
Czytaj więcej

01.12.2021

Protest pracowników szkolnictwa wyższego i nauki
Czytaj więcej

01.12.2021

Lex Czarnek w Sejmie
Czytaj więcej

30.11.2021

KALENDARZ NAUCZYCIELSKI 2022
Czytaj więcej

Zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych.