ZNP do MEiN ws. harmonogramu negocjacji i rozmów 18 listopada

Po wczorajszym telewizyjnym wywiadzie ministra, z którego dowiedzieliśmy się, że minister odwołuje zaplanowane na 18 listopada negocjacje ze wszystkimi związkami zawodowymi, Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca się do MEiN o pilne przedstawienie harmonogramu dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego.

15 listopada wieczorem Minister Edukacji i Nauki w programie Polsat News „Gość Wydarzeń” powiedział też, że „warunki uzgodnione z nauczycielską Solidarnością będą dopiero potem konsultowane ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego”.

Natomiast 15 listopada rano odbyło się spotkanie nt. wynagrodzeń tylko z jednym związkiem zawodowym. Spotkanie to odbyło się w Kancelarii Prezydenta z udziałem Prezydenta RP, Premiera RP oraz związkowców z „Solidarności” – Piotra Dudy i Ryszarda Proksy. W spotkaniu uczestniczyli także minister Przemysław Czarnek i wiceminister Dariusz Piontkowski.

Związek Nauczycielstwa Polskiego nie był zaproszony na spotkanie i nie był o nim poinformowany (FZZ również).

Warszawa, 16 listopada 2021 r.

Pan Przemysław Czarnek

Minister Edukacji i Nauki

Związek Nauczycielstwa Polskiego zwraca się o pilne przedstawienie harmonogramu dalszych prac Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty. 

Ponadto, w pilnym trybie żądamy udzielenia jednoznacznej odpowiedzi – czy  Minister Edukacji i Nauki zamierza wywiązać się ze złożonej deklaracji dotyczącej ustalenia terminu spotkania trzech central związkowych z premierem Mateuszem Morawieckim w sprawie realizacji podstawowego postulatu wszystkich związków zawodowych uczestniczących w pracach Zespołu do spraw statusu zawodowego pracowników oświaty? Przypominamy, że postulat ten dotyczy systemu  wynagradzania nauczycieli powiązanego ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce.

Jednocześnie oczekujemy udzielenia odpowiedzi, czy aktualne jest spotkanie przedstawicieli central związkowych z Ministrem Edukacji i Nauki 18 listopada?

Nasze pytania i wątpliwości podyktowane są wystąpieniem Ministra Edukacji i Nauki w programie Polsat News „Gość Wydarzeń”, w którym podkreślił pan, że „warunki uzgodnione z nauczycielską Solidarnością będą dopiero potem konsultowane ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego”.

Sławomir Broniarz /-/

Prezes ZNP

POWIĄZANE WPISY

17.01.2022

“Nauczyciele dobici i poniżeni falą hejtu”

„Atak na szefa ZNP Sławomira Broniarza podczas strajku nauczycieli w 2019 roku, był wcześniej zaplanowany przez...

Czytaj więcej

14.01.2022

Sejm przyjął „lex Czarnek”

13 stycznia 2022 r. Sejm w trybie „ekspresowym” – stosunkiem głosów 227 do 214 – przyjął...

Czytaj więcejKATEGORIE

COVID-19Edukacja włączającaFilmyInterweniujemyOgólne informacjeReformyStatus zawodowyStatus zawodowy,ZNP w mediach

NAJNOWSZE WPISY

17.01.2022

“Nauczyciele dobici i poniżeni falą hejtu”
Czytaj więcej

14.01.2022

Sejm przyjął „lex Czarnek”
Czytaj więcej

13.01.2022

Lex Czarnek w Sejmie
Czytaj więcej

12.01.2022

HiT – opinia ZNP
Czytaj więcej

12.01.2022

Polski Ład a zaniżone wynagrodzenia
Czytaj więcej

Zapoznałem się z polityką przetwarzania danych osobowych.